wtorek, 19 marca 2024

ORZEŁ Kolno - Warmia 5:5

Kolejny tydzień treningów i kolejny sparing mają za sobą przygotowujący się do ligowej wiosny piłkarze WARMII Grajewo. W sobotę na sztucznej nawierzchni w Kolnie nasz zespół zmierzył się z liderem Klasy Okręgowej ORŁEM Kolno. W kadrze na mecz - z różnych przyczyn - zabrakło Edisona, Wojciecha Koszczuka, Macieja Krupy, Dawida Kondratowicza, Pawła Górskiego i Filipa Chmielewskiego. Pojawił się za to w składzie Tomasz Dzierzgowski, którego futsalowy MOKS SŁONECZNY STOK miał pauzę w Ekstraklasie. Trener Olszewski od pierwszej minuty posłał na boisko mocno zmienioną „jedenastkę” w stosunku do optymalnego składu naszego zespołu. Na bokach obrony zagrali szesnastolatkowie – Kukliński i Kwieciński a partnerem Marcina Arciszewskiego na środku obrony był nominalny lewy obrońca Janusz Stankiewicz. W pomocy obok doświadczonego Popławskiego zagrał szesnastoletni Śleszyński oraz niewiele starsi Wójcicki, Marczykowski i Mściwujewski a w ataku kolejny szesnastolatek Kacper Niebrzydowski.

Gospodarze od początku meczu kompletnie zaskoczyli nasz zespół, który grając pierwszy raz w takim zestawieniu popełniał błędy. Prowadzenie dla ORŁA już w 3 minucie zdobył Paweł Kaczmarczyk, który dołączył do tego zespołu po występach m.in. w I-ligowych WIGRACH i II-ligowej SKRZE Częstochowa. Kolejne gole padały po koszmarnych błędach naszej obrony i bramkarza. Po pół godzinie gry WARMIA przegrywała aż 0:5 i zanosiło się na srogą klęskę.

Jeszcze przed przerwą pojawili się na boisku Bogdaniuk, Cybulski i Dzierzgowski. W drugiej połowie obraz gry zupełnie się odmienił. Kilka minut po przerwie Filip Święciński obronił groźny strzał, ale ostatnie pół godziny gry na boisku istniała już tylko WARMIA, która za wszelka cenę dążyła do zmiany fatalnego rezultatu. W 58 minucie gola zdobył Bogdaniuk a później po dwa trafienia zanotowali Mateusz Cybulski i Krystian Wójcicki. Pogoń za wynikiem się udała – drugą połowę…wygraliśmy 5:0. Mecz zakończył się niecodziennym remisem 5:5. Sparingi służą testowaniu ustawień, wariantów gry i wyniki w nich nie są najważniejsze. Jednak mimo wszystko strata pięciu goli w pół godziny w meczu z zespołem z niższej ligi po prostu nie przystoi.

Skrót z meczu:

Kolejny sparing nasz zespół zagra w przyszłą sobotę w Łomży a przeciwnikiem WARMII będzie BIEBRZA Goniądz.

W kończącym się tygodniu Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku uprawnił do gry w IV lidze w barwach naszego Klubu czterech nowych zawodników – Arkadiusza Bogdaniuka i Aleksandra Popławskiego oraz juniorów Dominika Kuklińskiego i Kubę Kwiecińskiego.

22.02.2020 Kolno, boisko ze sztuczną nawierzchnią
ORZEŁ Kolno - WARMIA Grajewo 5:5 (5:0)
Bramki: 1:0 Paweł Kaczmarczyk 3', 2:0 Damian Łazarczyk 8', 3:0 Karol Domurat 8', 4:0 Damian Łazarczyk 16', 5:0 Marcin Nerko 30', 5:1 Arkadiusz Bogdaniuk 58', 5:2 Mateusz Cybulski 61', 5:3 Mateusz Cybulski 67' (rzut karny), 5:4 Krystian Wójcicki 80', 5:5 Krystian Wójcicki 82'

ORZEŁ: Falkowski - Grala, Sokołowski, Prusinowski, Polakowski - Jurczyk, Kaczmarczyk, Domurat, Sadowski, Łazarczyk - Nerko
Po przerwie grali także: Grabowski, Korzep, Wszeborowski, Piwko, Olszak, Brzeziński, Sielawa
WARMIA: Sobolewski (46' Święciński) - Kukliński (35' Randzio), Arciszewski, Stankiewicz, Kwieciński - Marczykowski (35' Cybulski), Śleszyński (75' Wójcicki), Popławski, Mściwujewski (35' Bogdaniuk), Wójcicki (65' Mikucki) - Niebrzydowski (35' Dzierzgowski)