Łomża szuka dyrektora szpitala

aktualizacja: 2019-03-20 17:38:20     nr wiadomości: 38756     przeczytano: 3526     Ilość komentarzy komentarze: 0

W środę, 20 marca br. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Oferty należy składać w terminie 10 dni od daty publikacji ogłoszenia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Podlaskiego. Szczegółowe wymagania odnośnie kandydatów będą zawarte w ogłoszeniu.

Ogłoszenie drugiego konkursu jest następstwem nierozstrzygnięcia poprzedniego postępowania konkursowego na to stanowisko, ogłoszonego pod koniec lutego br. Wpłynęły wówczas dwie oferty. W poniedziałek, 18 marca, komisja konkursowa dokonała oceny ofert i przeprowadziła indywidualne rozmowy z kandydatami przystępującymi do konkursu. W wyniku przeprowadzonych trzech kolejnych głosowań, komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży bezwzględną większością głosów. Wobec czego komisja uznała, że postępowanie jest nierozstrzygnięte.

Konkurs na dyrektora łomżyńskiego szpitala ogłosił Urząd Marszałkowski w Białymstoku, po tym gdy pod koniec stycznia w trybie nagłym odwołany został dotychczasowy dyrektor Roman Nojszewski z Warszawy. Pełnił tę funkcję przez półtora roku, a informując o rozwiązaniu umowy władze województwa zarzuciły mu „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”.

 

 

Konkurs (pdf)

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.