Wspólnie popierają budowę S16

aktualizacja: 2021-02-09 23:11:59     nr wiadomości: 44811     przeczytano: 2675     Ilość komentarzy komentarze: 0

W Szczuczynie odbyło się spotkanie samorządowców z Ełku, Prostek, Szczuczyna, Grajewa, Radziłowa, Wąsosza, Rajgrodu, Goniądza, Moniek, Trzciannego, Knyszyna, które dotyczyło wspólnych działań popierających budowę drogi ekspresowej S16 w pierwszym wariancie z obwodnicą Grajewa.

Jednym z elementów sieci dróg szybkiego ruchu woj. podlaskiego jest droga ekspresowa S16, która ma w przyszłości łączyć drogę ekspresową S61 w rejonie Grajewa z drogą ekspresową S19 w rejonie Białegostoku.

Budowa drogi będzie możliwa dopiero po 2024 roku. Wcześniej musi powstać dokumentacja projektowa, zostać wydana decyzja środowiskowa i ruszyć przetarg na wybór wykonawcy prac.

W regionie trwa dyskusja, którędy ma przebiegać S16. W pracach nad STEŚ są trzy warianty w oparciu o DK 65, jeden wariant na bazie DK 8 i dodatkowy wariant zgłoszony przez organizacje ekologiczne od zachodu omijający Białystok. Warianty na bazie DK 65 Knyszyn-Ełk wzbudziły w przeprowadzonych konsultacjach społecznych najwięcej emocji, bo ekspresówka miałaby przecinać Biebrzański Park Narodowy i obszary objęte innymi formami ochrony w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Parlamentarzyści i samorządowcy z miast i miejscowości przy DK 65 i DK 8 optują za różnymi rozwiązaniami.

 

 

Suwałki i Augustów  walczą o S8

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.