Warto już kupować opony

aktualizacja: 2017-10-05 13:12:54     nr wiadomości: 33150     przeczytano: 2827     Ilość komentarzy komentarze: 0


Zakupy opon nie należą do rzeczy tanich. Nawet kiedy się jest posiadaczem samochodu, w którym opony są najbardziej popularne trzeba się liczyć z kosztami około 500 zł jeśli chodzi o opony budżetowe, a nawet przeszło tysiąca złotych, jeśli marzy nam się opony z nieco wyższej półki. Nic dziwnego, że w ramach „oszczędności” wielu naszych rodaków decyduje się na zakupy opon z recyclingu, lub jak kto woli bieżnikowanych, bądź też opon budżetowych, których część pochodzi od nieznanych szerzej producentów. To jednak nie jest dobry pomysł na szukanie oszczędności.

Nic kosztem bezpieczeństwa

Kupowanie opon używanych w opinii wielu właścicieli samochodów nie jest niczym zdrożnym. Przecież oponę można pooglądać, można ją wyważyć i będzie służyć jeszcze wiele kilometrów. W sumie tak może to wygląda, jednak jak ostrzegają specjaliści do spraw bezpieczeństwa na drogach, nikt nie może sprawdzić, czy opona wyglądająca idealnie nie ma uszkodzonego pancerza wewnętrznego, który w najmniej spodziewanym momencie pęknie, co może być przyczyną groźnego w skutkach wypadku. Zamiast kupowania tego rodzaju ogumienia w ramach oszczędności warto zajrzeć na strony sklepów internetowych oferujących opony, które można kupić po całkiem rozsądnych cenach.

Nie będzie to oczywiście kwota rzędu kilkudziesięciu złotych za jedną oponę, ale jeśli tylko sprawdzi się choćby w sklepie tirendo, to można zauważyć, że w porównaniu z tradycyjnymi sklepami można zaoszczędzić nawet do 30%. Co więcej wiedząc kiedy kupować, można dodatkowo zaoszczędzić nieco grosza, który można przeznaczyć na zakup ogumienia z wyższej półki. O co jednak chodzi. Zazwyczaj na zakup opon decydujemy się przed samą wymianą opon, czyli opony letnie kupuje się na wiosnę, a zimowe późną jesienią lub już w zimie, kiedy spadnie pierwszy śnieg, a my zorientujemy się, że nasze opony raczej nadają się do wykonania z nich huśtawki dla dziecka, a nie do jazdy w trudnych warunkach drogowych. Jednak nikt nie patrzy, że właśnie w tym okresie opony mają najwyższą cenę. Zakupy opon są jak zakupy odzieży, czy też butów.

Warto kupować wcześniej na długo przed sezonem, bądź też już po sezonie. Wtedy właściciele sklepów szukają miejsca na nowe towary, wiec obniżają ceny i to o kolejne kilkadziesiąt procent. Proszę spojrzeć na ceny obowiązujące w tej chwili i porównać je z tymi, które będą w sklepach z oponami już za dwa miesiące. Różnica będzie spora. Zamiast więc szukać pozornych oszczędności i kupowania opon używanych, warto pomyśleć i zaplanować zakupy opon do naszego samochodu na najlepszy do tego czas.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.