Uwaga kierowcy i piesi!

aktualizacja: 2019-12-19 17:26:48     nr wiadomości: 41072     przeczytano: 4578     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uwaga kierowcy i piesi! Z powodu mgły przez wiele godzin w naszym regionie ograniczona będzie widoczność. Miejscami może być ślisko.

- Prognozuje się dalsze występowanie gęstych mgieł w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m. Lokalnie mgła może być marznąca, powodująca śliskość nawierzchni - przekazuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Michał Ogrodnik. 

Ostrzeżenie obowiązuje dziś (19.12.) od godz. 14.30 do godz. 09.00 dnia 20.12. br. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. 

Gęsta mgła w znacznym stopniu ograniczy widoczność. Kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, o swoim bezpieczeństwie powinni pamiętać też piesi. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących. Za brak odblasku grozi mandat karny w wysokości do 100 zł. Pamiętajmy, że to nie grożąca grzywna i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.  

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.