Rozdadzą 1600 sadzonek

aktualizacja: 2020-09-16 09:30:04     nr wiadomości: 43408     przeczytano: 3056     Ilość komentarzy komentarze: 0

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i sam posadź drzewko!

Sadzonki będą rozdawane już 18 września we wszystkich 430 nadleśnictwach w całym kraju.


- Do rozdania mamy około 1600 szt. sadzonek świerka. Drzewka będzie można odbierać przy siedzibie Nadleśnictwa Rajgród, Tama 2 pod rozstawionym namiotem promocyjnym w godzinach od 9.00 do 15.00 - informuje nas Anna Zapert, Referent ds. marketingu Nadleśnictwa Rajgród.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

Tego samego dnia, uroczystej inauguracji akcji #sadziMY w leśnictwie Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 r. dokona prezydent RP. Pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze, strażacy, pracownicy Lasów Państwowych, posadzą wspólnie na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Huragan 100-lecia był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. Obszar zniszczeń w lasach odpowiadał wielkością całej aglomeracji warszawskiej.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.