środa, 1 maja 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 8406 wyświetleń

Poród rodzinny w szpitalu

Poród to nie tylko okoliczności medyczne, a przede wszystkim wydarzenie o wielkim znaczeniu dla psychiki i tożsamości kobiety, ogromne przeżycie emocjonalne, a także wydarzenie rodzinne. Wiedząc, jak ważny jest moment narodzin Szpital Ogólny w Grajewie przygotował dla przyszłych rodziców ofertę porodu rodzinnego. Pod bezpośrednim nadzorem wykwalifikowanej kadry medycznej prowadzącej poród np. przyszły Tata może być obecny przy narodzinach swojego dziecka. 

- W naszym Oddziale Ginekologiczno - Położniczym, przy zachowaniu wszystkich procedur bezpieczeństwa, w porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca, która w dniu porodu musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją, nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie Covid-19 w ciągu 14 dni do terminu rozwiązania. Osoba towarzysząca w dniu porodu musi wykonać test antygenowy, dostępny także w naszym laboratorium (nieodpłatnie), a po przyjęciu do szpitala podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca, tj. ma sprawdzaną temperaturę ciała, satrurację oraz musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej wyjaśnia nam Monika Laskowska, menadżer Szpitala Ogólnego im. dr W. Ginela w Grajewie.

Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz, bądź położna Izby Przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ankiety epidemiologicznej.

- Osoba towarzysząca przez cały pobyt na terenie szpitala zachowuje bezpieczny 2-metrowy dystans wobec innych osób poza rodzącą, a w sali porodowej zachowuje się zgodnie z poleceniami osoby prowadzącej poród - dodaje p. Laskowska.

Grajewska placówka jest w pełni przygotowana, aby w profesjonalnie i zgodnie z procedurami bezpieczeństwa zadbać o przyszłych rodziców w tych wyjątkowych dniach. Kwestie bezpieczeństwa w trudnym czasie epidemii Covid-19 są kluczowe, zarówno dla personelu jak i pacjenta.

- Osoba towarzysząca po wejściu do sali porodowej powinna stosować wszelkie zasady sanitarne, a także nie opuszczać sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu, co może mieć miejsce np. w nagłej sytuacji położniczej. W takim przypadku należy oczekiwać na pozwolenie powrotu (jeśli jest możliwy) bezpośrednio przed blokiem porodowym - zaznacza menadżer placówki.

Poród to moment, na który czeka cała rodzina przez kilka miesięcy. Dzięki obecności bliskich rodzącej łatwiej jest znieść trudne chwile. Powyższe zasady mają zapewnić bezpieczeństwo i poczucie komfortu rodzącym oraz personelowi szpitala.

 

Komentarze (5)

Już przestańcie z tymi procedurami bezpieczeństwa bo to już się robi niestrawne.

Dokładnie...covid srowid....tyle innych chorób. Prawie 100 tys ludzi w Polsce umarło więcej niż rok wcześnie od października do lutego i to nie na covid. To jakby Zielona Góra wyparowała z mapy Polski, a oni wciąż o covidzie.

Ja wiem, że służba zdrowia dzięki tej pseudoepidemii odżyła finansowo, ale najwyższy czas skończyć tę szopkę i wrócić do poważniejszych chorób jak zawały, choroby układu krążenia, nowotwory czy udary i inne cieżkie schorzenia, bo one zbierają nieporównywalnie większe żniwo, niż covid.

Bezpieczeństwo to może niech Pan dyrektor zacznie od obsady i położnych naszych nie przenosi na inne oddziały a Panie spoza Grajewa zatrudnia, młode wszystko wiedzące masakra co się tam dzieje/

Loko, ściskam rękę. Wszystko to prawda i lekarze dobrze o tym wiedzą. Ludzie z "elit" też. Wielkie pieniądze są jednak ważniejsze.Tak działają politycy na całym świecie.

Właśnie, po co położne przenosić na inne oddziały ????!!!!!
Skoro znają się na fachu odbierania porodów, one tym żyją. To szlachetny zawód!!! Tam się rodzi życie
Pozdrawiam Panie położne!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.