Jechali powyżej 50 km/h

aktualizacja: 2020-04-10 09:39:49     nr wiadomości: 42065     przeczytano: 2667     Ilość komentarzy komentarze: 3
  • Policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym za przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzono w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowcy zostali też ukarani mandatami a ich konta zasiliły punkty karne.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważne jest, aby eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Mundurowi z grajewskiej „drogówki” systematycznie kontrolują prędkość, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z grajewskiej "drogówki" wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców w związku z przekroczeniem przez nich prędkości w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzono w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszy „pirat drogowy” został zatrzymany do kontroli przez mundurowych w środę, tuż przed 20.00, w Gutach. 36-letni kierowca samochodu marki Kia przekroczył prędkość o 64 km/h. Niespełna godzinę później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierującego w miejscowości Chojnowo w gminie Szczuczyn. 31-latek, kierując audi przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. Zostali też ukarani mandatami a ich konta zasiliły punkty karne.

Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

  • Na trzy miesiąc stracił prawo jazdy 40 -letni mieszkaniec powiatu grajewskiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 58km/h. Został ukarany 400-złotowym mandatem.


Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli w dalszym ciągu część kierowców nie licząc się z konsekwencjami znacznie przekracza dozwoloną prędkość.

Wczoraj policjanci ełckiej drogówki zatrzymali do kontroli 40-letniego mieszkańca powiatu grajewskiego. Mężczyzna jadąc samochodem osobowym marki Audi w Ełku na ulicy Przemysłowej przekroczył dopuszczalną prędkość o 58km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Za wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 m/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 

 

 

 

To chyba kierowca obcy, grajewianie wiedzą, że w Gutach często stoi policja.
Napisał: aga dodano: 2020-04-10 12:26:44

A moze by tak nasza szanowna policja zaczela kontrolowac predkosc na drogach wewnetrznych tam jest nagminnie przekraczana predkosc !!!
Napisał: krzysztof dodano: 2020-04-11 01:24:59

Jechali powyżej 50 km/h, czy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h? Tytuł trochę nietrafione.
Napisał: XXX dodano: 2020-04-11 16:42:32

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.