Ełk - kronika 997

aktualizacja: 2020-04-03 14:56:53     nr wiadomości: 42008     przeczytano: 3393     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kolejny dzień dbania o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa i 4 mandaty za naruszenie zakazu grupowania się

Kolejny dzień ełccy policjanci pilnują przestrzegania obowiązujących obostrzeń i podejmują interwencje mające na celu zdyscyplinowanie mieszkańców miasta do przestrzegania niedawno wprowadzonych regulacji. Niestety, pomimo ciągłych apeli, zdarzają się osoby, które lekceważą zagrożenie epidemiologiczne. Tylko wczoraj policjanci ukarali mandatami karnymi 4 osoby za naruszenie zakazu grupowania się.

Policyjne patrole pilnują przestrzegania obowiązujących przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się koronawirusa i  podejmują interwencje mające na celu zdyscyplinowanie mieszkańców miasta do przestrzegania niedawno wprowadzonych regulacji. Niestety, pomimo ciągłych apeli, zdarzają się osoby, które lekceważą zagrożenie epidemiologiczne i obowiązujące przepisy.

Tylko wczoraj policjanci interweniowali w stosunku do czterech mężczyzn, którzy spotkali się w rejonie jednego ze sklepów. Mężczyźni nie widzieli nic złego w swoim zachowaniu. Twierdzili, że spotkali się , żeby coś wypić i porozmawiać, gdyż mają dużo wolnego czasu. Policjanci za naruszenie przepisu dotyczącego zakazu grupowania się ukarali wszystkich mandatami karnymi.

Dodatkowo policjanci przekażą informację do  inspektora sanitarnego, który w drodze decyzji administracyjnej może na sprawców nałożyć karę pieniężną nawet do 30 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.