Ełk: Przywłaszczała pieniądze

aktualizacja: 2018-01-12 13:40:48     nr wiadomości: 34036     przeczytano: 4453     Ilość komentarzy komentarze: 1

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy przez pracownicę punktu opłat. Do tego pory przesłuchanych zostało ponad 150 pokrzywdzonych. Są to osoby, których wpłaty nie trafiały na wskazane przez nich rachunki. Szacujemy jednak, że pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego prosimy osoby, które dokonywały przelewów w punkcie opłat przy ul. Mickiewicza w Ełku w okresie od  lipca do sierpnia 2017 r., a ich pieniądze nie dotarły na wskazywane konta o zgłaszanie się do komendy.   

Pierwsze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie policjanci przyjęli we wrześniu. Od tego czasu do policjantów zgłaszały się kolejne pokrzywdzone osoby. Są to osoby, które dokonywały przelewów gotówkowych w punkcie opłat. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że właścicielka firmy nie przekazywała pieniędzy dalej na wskazane przez klientów rachunki bankowe.

Policjanci przedstawili nieuczciwej kobiecie zarzut przywłaszczania pieniędzy w kwocie ponad 41 tys. W tej chwili zgłosiło się już ponad 150 pokrzywdzonych, zwykle są to osoby starsze, które dokonywały opłat za prąd, gaz czy czynsz. Szacujemy jednak, że osób pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego prosimy osoby, które nie zrobiły tego do tej pory, o zgłaszanie się do komendy. Dotyczy to wpłat pieniężnych dokonywanych w punkcie opłat przy ul. Mickiewicza w Ełku w okresie od  lipca do sierpnia 2017r., które nie dotarły na wskazywane konta.   

Na poczet przyszłych zobowiązań i kar zabezpieczono już 42 tys. złotych. Pod nadzorem prokuratora wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. - informuje KPP w Ełku

A w Grajewie jest punkt kredytowy, gdzie biorą kredyty na innych ludzi. Także sprawdźcie czy nie jakiegoś obcego kredytu.
Napisał: grajewianka dodano: 2018-01-15 13:02:24

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.