210 podrobionych zabawek

aktualizacja: 2019-02-22 09:46:47     nr wiadomości: 38505     przeczytano: 1079     Ilość komentarzy komentarze: 0

Blisko 210 zestawów podrobionych zabawek zatrzymali funkcjonariusze białostockiej KAS podczas kontroli w jednym ze sklepów w Hajnówce. Jego właściciel za oferowanie do sprzedaży podróbek odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali w Hajnówce jeden ze sklepów, w ofercie którego znajdowały się m.in. zabawki. Podczas kontroli mundurowi ujawnili zestawy klocków, których wygląd do złudzenia przypominał produkty znanej duńskiej marki oraz pudełka z lalkami znanymi z popularnego filmu animowanego dla dzieci. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 209 zestawów zabawek i powiadomili przedstawicieli firm – właścicieli praw do chronionych znaków towarowych, którzy po przeprowadzonej ekspertyzie stwierdzili, że są to podróbki.

W sprawie sporządzone zostaną wnioski o ściganie i ukaranie właściciela sklepu, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. - opisuje 
asp. Maciej Czarnecki Zespół prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.