Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 13907 wyświetleń

"Żyjmy Razem" - integracja!


24 maja 2013 r. w klubie "Hades” odbył się XI Powiatowy Festyn Integracyjny ”Żyjmy Razem - Grajewo 2013" zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Grajewo, Urząd Gminy Grajewo.

Impreza była skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz osób niepełnosprawnych m.in. podopiecznych: Zespołu Szkół Specjalnych, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz społeczności miasta Grajewo i z terenu powiatu grajewskiego. Na festynie bawili się również  doskonale uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mońkach.

Celem Festynu jest  integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem, promocja talentów w zakresie muzyki. Festyn uroczyście otworzyły nowa prezes  SWISON p. Maria Podgórska oraz kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej p. Marta Gutowska. Impreza rozpoczęła się integracyjnym przeglądem piosenki "Śpiewajmy Razem”, w którym  zaprezentowali się soliści i zespoły wokalno - instrumentalne. Każdy uczestnik przeglądu piosenki otrzymał nagrody rzeczowe. Atrakcją festynu, cieszącą się  dużą popularnością  wśród  dzieci i młodzieży jest jazda konna i przejażdżki bryczką.

Dodatkową niespodzianką był pokaz sprzętu pożarniczego oraz stoisko z eksponatami z Grajewskiej Izby Historycznej. Wszystkim  uczestnikom  festynu  zapewniono wyżywienie. W imprezie wzięło udział około 200 osób. 

Swoją obecnością uroczystość uświetnili:  
- wiceburmistrz Miasta Grajewo - p. Przemysław Chyliński,
- prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach - p. Lilianna Anna Zielińska,
- kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Grajewie p. Anna Świderska
- dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grajewie p. Bożenna Zakrzewska
- prezes Spółdzielni ML-W w Grajewie p. Stanisław Korycki
- prezes Stowarzyszenia "Szkoła Naszą Szansą" p. Nella Mejzner
- kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mońkach p. Tomasz Pac

Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom, instruktorom terapii opiekunom za liczne przybycie na Festyn i przygotowanie swoich podopiecznych do udziału w Przeglądzie. Dziękujemy zwłaszcza pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie za wkład pracy poniesiony w organizację naszej imprezy integracyjnej. Festyn został zorganizowany dzięki środkom finansowym pozyskanym z PFRON, Urzędu Miasta Grajewo, Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz rzeczowemu wsparciu  Piekarni p. Łaguna, Piekarni Konopki. Serdeczne podziękowania składamy p. Danucie Klimowicz dyrektor Miejskiego Domu Kultury za nieodpłatne użyczenie sali.

Festyn objęty został Patronatem Adama Kiełczewskiego - Burmistrza Miasta Grajewa





zobacz też:

Komentarze (3)

Wielkie dzięki Bogu , inicjatorom i organizatorom tego jakże potrzebnego Festynu Integracyjnego ! Przecież my niepełnosprawni także jesteśmy ludźmi w pełni tego zacnego słowa znaczeniu i mamy pełne ludzkie , konstytucyjne oraz Boże prawo do swych radości , szczęścia oraz szacunku i miłości a także do swego miejsca tu na ziemi a także do wyrażania tego np. poprzez taki festyn jak ten ! Ale mamy prawo nie tylko do brania ale przede wszystkim do dawania innym tych jakże w dzisiejszym świecie potrzebnych a jednak brakujących ludzkich uczuć ! Jak Dobry Bóg da – to tym razem będziemy około godz .13 ! Kończąc – życzymy Wam Kochani udanego , słonecznego ( jak nie na niebie to w Waszych serduszkach ) i błogosławionego festynu a radość z niego płynące niechaj Wam wszystkim towarzyszy zawsze – jak to mówił Bł. Jan Paweł II „ Czas ucieka a wieczność czeka „ Z serca pozdrawiamy !!! SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

KOCHANI ! Bardzo przepraszamy ! Nie mogliśmy być ! Choroba ! Może - jak Dobry Bóg da - innym razem ; może za rok ! SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

pieknie to wyszlo.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.