• 3 komentarzy
  • 12036 wyświetleń

Zawody Sportowo-Pożarnicze

19 czerwca 2018 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Białaszewie gm. Grajewo rozegrane zostały VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których udział wzięła udział rekordowa liczba 14 drużyn. Każda z drużyn składała się z 10 zawodników, którzy spełniali wymagane kryteria do udziału w zawodach. Drużyny dziewczęce oraz chłopięce i mieszane reprezentowały miasto Grajewo oraz gminy: Grajewo, Radziłów, Szczuczyn i Wąsosz. Startującym drużynom towarzyszyli opiekunowie, którzy nie szczędzili wysiłku w przygotowaniach zawodników do startu.

Zawody rozegrane zostały według Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z 2010 roku. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji obejmujących bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami i rozwiniecie bojowe czuwała komisja sędziowska składająca się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz druhen i druhów z wybranych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu grajewskiego.

Wśród drużyn dziewczęcych I miejsce zajęły zawodniczki z MDP w Wąsoszu z wynikiem 1035,81 pkt., II miejsce dziewczęta z MDP w Szczuczynie, które zdobyły 1033,81 pkt., III miejsce zdobyły reprezentantki MDP w Boczkach-Świdrowo uzyskując 992,17 pkt., na miejscu IV uplasowały się zawodniczki z MDP w Klimaszewnicy z łącznym wynikiem 953,13 pkt., miejsce V przypadło w udziale MDP w Grajewie z wynikiem 909,08 pkt.

W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – drużyny chłopców i mieszane I miejsce zajęli zawodnicy z MDP w Wąsoszu, którzy uzyskali wynik 1050,35 pkt., na II miejscu uplasowała się MDP z Rudy z wynikiem 1036,71 pkt., miejsce III zdobyła MDP w Niedźwiadnej, która uzyskała wynik 1021,69 pkt. Miejsca poza podium przypadły odpowiednio następującym drużynom: miejsce IV MDP w Szczuczynie z wynikiem 995,28 pkt., miejsce V MDP w Ciemnoszyjach z wynikiem 995,16 pkt., miejsce VI MDP w Radziłowie z wynikiem 960,09 pkt., miejsce VII MDP w Wierzbowie, która zdobyła 927,47 pkt., miejsce VIII zajęła MDP w Białaszewie z ogólną liczbą 893,39 pkt. i miejsce IX MDP w Rajgrodzie z dorobkiem 884,86 pkt.

Zwycięskie drużyny otrzymały medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz puchary, natomiast pozostałe drużyny otrzymały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Specjalne wyróżnienia  przyznano najmłodszej zawodniczce z MDP w Boczkach-Świdrowo i najmłodszemu zawodnikowi z MDP w Rajgrodzie. - informuje Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. kpt. Arkadiusz Lichota