• 5 komentarzy
  • 9016 wyświetleń

Zapasy w stylu klasycznym

W dniach 11-13.11.2016 w Żukowie po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach styl klasyczny.

W zawodach udział wzięło 220 zawodników z 47 klubów. Duży sukces odniósł zawodnik sekcji zapaśniczej z Grajewa Dawid Nitupski, który w kategorii wagowej 53kg wywalczył złoty medal. Dawid po wygraniu walk eliminacyjnych w finale przez przewagę techniczną 8:0 pokonał zawodnika z Kostrzyna nad Odrą, Marcela Kaczmarka. Medal oraz gratulacje nasz młody zapaśnik otrzymał od jednego z najwybitniejszych zawodników w historii polskich zapasów, wielokrotnego mistrza kraju, mistrza świata, mistrza Europy oraz dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego z Seulu (1988) i Atlanty (1996) Andrzeja Wrońskiego.

Pozostali zawodnicy z naszego miasta zaliczyli także dobry start wygrywając po kilka walk. Na uwagę zasługuje młody zawodnik naszej sekcji Bartosz Poniatowski, który w kategorii 35kg zajął bardzo dobre VIII miejsce, będąc najmłodszym rocznikiem w kategorii wiekowej młodzika ma jeszcze prawo startu w tej grupie wiekowej przez najbliższe dwa lata.

Miejsca pozostałych zawodników: Szymon Boć zajął IX miejsce w kat. 53kg, Mateusz Chojnowski uplasował się na XIII miejscu w kat. 38kg.