czwartek, 18 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 7654 wyświetleń

Zalety i wady nauki online

Największą zaletą nauczania zdalnego jest więcej czasu wolnego, dłuższy sen i lepszy wypoczynek, największą wadą - brak motywacji i chęci do nauki, brak kontaktu z nauczycielem i rówieśnikami oraz trudności w przyswojeniu nowego materiału i trudności w przygotowaniu się do matury – wynika z „Raportu o nauce zdalnej w szkołach ponadpodstawowych".

Raport przygotowali działacze Ogólnopolskiej Federacji Młodych. Na 17 pytań odpowiedziało ponad 700 osób z 63 podlaskich szkół średnich. Pytania dotyczyły np. poziomu nauki zdalnej, kwestii technicznych i emocjonalnych. Uczniowie oceniali poziom nauki zdalnej w swojej placówce, wskazywali formę prowadzenia nauki, grupę przedmiotów sprawiających największy problem w trakcie nauczania zdalnego, różnice w poziomie nauczania zdalnego od stacjonarnego czy jakość przygotowania się do matury.

Wnioski:

• Najwięcej problemów w trakcie nauczania zdalnego sprawiły uczniom przedmioty matematyczne, aż 64,7%. Przedmioty z grupy humanistycznych i przyrodniczych wskazało kolejno 20.2% i 15.1% uczniów. 

• Według 73,2% respondentów poziom nauczania zdalnego jest niższy niż ten podczas zajęć tradycyjnych. 16,9% twierdzi, że poziom nauczania nie uległ zmianie. Zaledwie 9,8% zauważyło poprawę jakości nauczania w trakcie zajęć zdalnych.

• Większość ankietowanych (51,1%) wolałaby uczyć się stacjonarnie w placówkach edukacyjnych, 25,4% osób nie wyrobiło sobie opinii na ten temat, a 23,6% woli zajęcia online niż lekcje stacjonarne.

• 52,3% osób odpowiedziało negatywnie na pytanie dotyczące dobrego przygotowania się maturzystów do egzaminu dojrzałości. Tylko 16,2% odpowiedzi było pozytywnych, natomiast 31,5% osób nie ma zdania w tym temacie. Ankietowani w większości uważają, że maturzyści nie mają możliwości dobrego przygotowania się do matury. Znaczna mniejszość osób uważa, że uczniowie klas maturalnych mieli odpowiednie warunki do rzetelnego przygotowania się do egzaminów.

 

czwartek, 18 kwietnia 2024

Grajewo jest w dobrej kondycji finansowej

czwartek, 18 kwietnia 2024

265 tys. paczek nielegalnych papierosów

Komentarze (12)

Nauczanie powinno wrócić do szkół przynajmniej w formie hybrydowej

Nauczanie online to jedna wielka lipa. To bez wątpienia wymysł tych samych cwaniaczków którzy wymyśłili "pandemię". Cel tego wszystkiego jest wiadomy i widoczny, wystarczy pomyśleć. To nie boli.

A to jest nauczanie ....?Młodzi ßpią przy laptopach A nauczyciele niby uczą z drugiej strony .

Teraz to dopiero naprodukują inżynuerów i innych białych kołnierzyków teraz pełno tumanów z dyplomami magistrów i innych nierobów którzy na niczym się nie znają a za kilka lat bedzie Ferdynat Kiepski przecierz te dzieci nic nie umieja nic nie wiedza wystarczy obejrzeć matura to bzdura a nauczycielom jak lekarzom w przychodniach do konca świata i 1 dzien więcej

Ojciec naucz się poprawnie pisać i nie medrkuje.

Do Ojciec.. Chyba za Pana czasów było nauczanie stacjonarne, ale ortografia leży i kwiczy.. :-( Jak ktoś chce, to zawsze się nauczy, nawet na zdalnych..
A niektóre dzieci teraz i stacjonarnie mają to.. gdzieś. I choćby nauczyciel dwoił się i troił.. Bezstresowe wychowanie się kłania.. Najprościej wszystkie zwalić na nauczycieli..

Moja wnuczka, uczennica I klasy, jak umiała, tak napisała, że ona chce do szkoły, nie chce uczyć zdalnie. Bo dokładnie wie, o co chodzi - nie tylko o oceny, ale o kontakt z rówieśnikami. Poza tym małym dzieciom trudno skupić się przed monitorem, więcej trafia do małej głowy w bezpośrednim kontakcie.

Nauka zdalna przynosi też dobre efekty. Najsłabsi uczniowie dostają teraz z testów piątki i szóstki :)

W dobie pandemii w trosce o nasze zdrowie wszystko powinno być online: nauczanie, leczenie, wybory, jedzenie, orka w polu, siew, żniwa itp. itd.

A tutaj są jakieś zalety .Tuman tumana goni ale same piątki dostają .

Nie ma żadnych zalet

Więcej czasu wolnego i dłuższy sen -co za bzdura Siedzę z dzieckiem w domu i widzę co się dzieje ,uczeń nie ma czasu wyjść do toalety bo nie są przestrzegane przerwy jeden nauczyciel kończy lekcje to już dzwoni drugi 8 godzin na tyłku przyklejony do krzesła Nauczycielom to oczywiście pasuje A u dzieci wada postawy wizyta u okulisty okulary depresja brak kontaktu z rówieśnikami i to ma iść ku dobremu ,dobre żarty

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.