• 7 komentarzy
  • 11667 wyświetleń

ŁKS Łomża - Warmia 1:1

Remisem 1:1 zakończył się rozegrany w minioną sobotę mecz pomiędzy ŁKS 1926 Łomża a WARMIĄ Grajewo. Spotkanie to jak zwykle w ostatnich latach potraktowane było jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku. Wiadomo, że kibice obu zespołów delikatnie określając "nie przepadają za sobą". Podczas meczu obyło się jednak bez awantur. WARMIĘ dopingowała 300-osobowa ekipa połączonych sił kibiców z Grajewa oraz zaprzyjaźnionych z nimi fanów JAGIELLONII Białystok i MAZURA Ełk. Otoczka meczu (głośny doping licznych grup sympatyków obu zespołów, sztuczne oświetlenie) nie odbiegała od spotkań w wyższych ligach niż trzecia. Jednak nie da się tego powiedzieć o poziomie gry zawodników obu zespołów. Zdaniem wielu obserwatorów mecz był po prostu słaby.

Od pierwszych minut spotkania do ataku ruszyli gospodarze. „Ełkaesiacy” wyraźnie chcieli zmazać plamę po dotkliwej klęsce 0:5 w poprzednim meczu ligowym w Ostródzie z SOKOŁEM i w pierwszym kwadransie gry osiągnęli sporą przewagę. Niewiele jednak z niej wynikało aż do 20 minuty, kiedy po dośrodkowaniu Roberta Speichlera z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Maćkowski i było 1:0 dla gospodarzy. Naszym piłkarzom, nieco podłamanym utratą bramki z pomocą przyszła… awaria oświetlenia. W 25 minucie przygasły jupitery na stadionie w Łomży i po kilkuminutowym oczekiwaniu na płycie boiska piłkarze i sędziowie zeszli do szatni na niemal 20 minut. Po ponownym uruchomieniu zgasłych jupiterów nasz zespół od razu zaczął grać zdecydowanie lepiej niż przed awarią. W 28 minucie w doskonałej sytuacji podbramkowej piłka po uderzeniu Marcina Strzelińskiego poszybowała tuż obok słupka bramki gospodarzy. Do końca pierwszej części meczu nie działo się poza tym nic szczególnie ciekawego.

Drugą połowę lepiej zaczęła WARMIA i już w 48 minucie w sytuacji sam na sam z Jędraszczakiem znalazł się Chyliński, ale odważna interwencja bramkarza gospodarzy poza polem karnym uratowała ŁKS przed utratą bramki. W rewanżu, dwie minuty po tej akcji łomżanie mieli kapitalną szansę na gola po strzale Olesińskiego – piłka uderzona z kilku metrów odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki naszej bramki i wyszła w pole. Po kolejnych dwóch minutach na indywidualną akcję zdecydował się Piotr Chyliński, który pobiegł prawą stroną boiska i dość niespodziewanie dla defensywy łomżan zdecydował się na uderzenie – piłka ku ogromnej radości naszych piłkarzy i kibiców wpadła w długi róg bramki ŁKS-u. Końcowe pół godziny meczu przebiegło już bez większych spięć podbramkowych. Gospodarze atakowali a grajewianie mądrze się bronili. Do tego bardzo dobrze w bramce WARMII spisywał się Krzysztof Gieniusz.

Punkt zdobyty na trudnym terenie w Łomży ma dla naszych piłkarzy sporą wartość. Zwłaszcza osiągnięty po grze w osłabionym składzie – za żółte kartki pauzował kapitan zespołu Marcin Arciszewski. Dwa tygodnie wcześniej również remis (2:2) osiągnął w Łomży najlepszy zespół naszej ligi w rundzie jesiennej START Działdowo. Na pomeczowej konferencji prasowej znany z transmisji polskiej Ekstraklasy komentator stacji CANAL +, trener – manager ŁKS 1926 Łomża Krzysztof Przytuła bardzo krytycznie ocenił grę swoich piłkarzy i przyznał, że zwycięstwo nie należało się jego zespołowi. Ciekawostką jest, że przed meczem okazało się, że pan Przytuła choć przedstawiany jako trener łomżan formalnie nim… nie jest, bo nie posiada licencji trenerskiej a zgodnie z protokołem meczowym trenerem ŁKS jest Marcin Mroczkowski.

Meczem w Łomży nasi piłkarze zakończyli rozgrywki w rundzie jesiennej. Tymczasem wiosna zaczyna się już… w najbliższą niedzielę. Decyzją prowadzącego rozgrywki III ligi Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie w listopadzie rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki ligowe. W niedzielę o 13:00 w Bielsku Podlaskim WARMIA zmierzy się z TUREM.

16.11.2013 Łomża, Stadion Miejski
ŁKS 1926 Łomża - WARMIA Grajewo 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Rafał Maćkowski 20', 1:1 Piotr Chyliński 53'

ŁKS 1926: 1.Jędraszczak - 19.Marcin Malinowski (80' 20.Tercjak), 8. Gałązka, 14.Kacprzak, 3. Bajor - 22.Laskowski (70' 6.Świderski), 11.Rydzewski (Kpt), 21.Speichler, 10.Maćkowski (85' 16.Maciej Malinowski) - 17.Lemański, 7. Olesiński (70' 24.D.Kraska)

REZERWA: 12.Łopatowicz - 18.Godlewski, 15.Konopka, 24.D.Kraska, 16.Maciej Malinowski, 20.Tercjak, 6.Świderski

WARMIA: 1.Gieniusz - 13.Lekenta, 6.Osypiuk, 20.Koszczuk, 5.Randzio (Kpt.) - 10.Kozikowski, 11.Chyliński (75' 21.P.Górski), 16.Sypytkowski  (85' 3.Baczewski), 9.Strzeliński, 19.Golubiewski (46' 4.Mikucki) - 7.Dzierzgowski (85' 8.Gutowski)

REZERWA:  4.Mikucki, 8.Gutowski, 3.Baczewski, 2.Olszyński, 18.D.Tuzinowski, 21.P.Górski

Żółte kartki: Lemański, Kacprzyk (ŁKS 1926), Kozikowski, Sypytkowski (WARMIA)

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Widzów: 700

Zapis relacji z meczu:

1' Mecz rozpoczynają piłkarze ŁKS-u

2' Rzut wolny z lewej strony boiska dla gospodarzy - dośrodkował Speichler, ale nasi piłkarze szybko wyjaśniają sytuację

4' Pierwszy rzut rożny dla ŁKS - po dośrodkowaniu Speichlera piłka w rękach naszego bramkarza

10' Pierwsze 10 minut za nami - na razie bez zagrożeń pod żadną z bramek. Gospodarze mają optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynika.

11' Bardzo niecelny strzał Olesińskiego

12' Tym razem również niecelnie strzelał Lemański

16' Koncert wzajemnych "uprzejmości" na trybunach.

17' Akcja Chylińskiego i pierwszy rzut rożny dla WARMII

17' Po dośrodkowaniu przejmują piłkę łomżanie

19' W rewanżu korner dla ŁKS - Speichler dośrodkowuje a nasi piłkarze wybijają piłkę poza pole karne

20' Dośrodkowanie Speichlera i Maćkowski z pola karnego strzałem głową pokonał Gieniusza

21' Dobre uderzenie Strzelińskiego broni Jędraszczak

25' Przygasły jupitery w Łomży i mecz został przerwany!

25' Nie wiadomo jak długo potrwa awaria oświetlenia na stadionie w Łomży. Kibice połączonych sił WARMII, JAGIELLONII i MAZURA śpiewają "zapłać za światło, hej k..., zapłać za światło!"... Kabaret.

Informacja: Na stadionie słyszymy muzykę a oba zespoły zeszły do szatni. Kuriozalna sytuacja na stadionie w Łomży. Wciąż nie wiadomo jak długo potrwa awaria oświetlenia

Informacja: Światła znów działają i sędzia wznawia mecz

28' Znakomita okazja WARMII - po zagraniu Dzierzgowskiego Strzeliński uderzył piłkę w polu karnym, ale minimalnie ominęła ona słupek bramki ŁKS-u

33' Rzut rożny dla ŁKS - dośrodkowanie Speichlera i było bardzo groźnie pod naszą bramką, ale na nasze szczęście żaden z piłkarzy gospodarzy nie sięgnął piłki

37'Ukarany żółtą kartką został Lemański

40' Za faul żółtą kartkę otrzymał Kozikowski

45' Sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Przegrywamy w Łomży 0:1

46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA

46' Za Arkadiusza Golubiewskiego na boisko po przerwie wszedł Marcin Mikucki

48' W świetnej sytuacji był Chyliński, który znalazł się sam na sam z bramkarzem ŁKS, ale Jędraszczak odważną interwencją zapobiegł utracie bramki

51' Dośrodkowanie z prawej strony i Olesiński z bliskiej odległości strzela w poprzeczkę naszej bramki. Na szczęście piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i wyszła w pole...

53' Świetna akcja Strzelińskiego lewą stroną boiska, ale powstrzymał go wślizgiem Kacprzyk

53' Świetna akcja Chylińskiego, który przyspieszył z prawej strony boiska i ładnym strzałem w długi róg pokonał Jędraszczaka. Jest 1:1 w Łomży!

56' Po uderzeniu Lemańskiego Gieniusz wybija piłkę na rzut rożny

57' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przejmujemy piłkę

58' Kolejny korner dla gospodarzy - po dośrodkowaniu piłka poza naszą bramką

62' Za brutalny faul na Sypytkowskim ukarany żółtą kartką Kacprzyk

65' Ładny strzał Maćkowskiego znakomicie broni Gieniusz

66' Za bezsensowne wybicie piłki po gwizdku ukarany został Sypytkowski

70' Podwójna zmiana w ŁKS - za Olesińskiego wchodzi Kraska a za Laskowskiego Świderski

73' Piękne uderzenie Świderskiego znakomicie broni Gieniusz

75' Za Piotra Chylińskiego wchodzi Paweł Górski

78' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu przejmują piłkę gospodarze

80' Za Marcina Malinowskiego wchodzi Tercjak

85' Rzut rożny dla ŁKS - po dośrodkowaniu piłka w rękach Gieniusza

85' Aż trzy zmiany - w ŁKS za Maćkowskiego wchodzi Maciej Malinowski a w WARMII za Dzierzgowskiego i Sypytkowskiego na boisku meldują się Gutowski i Baczewski

90' Sędzia Pawilcz dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90 + 2' Strzał Macieja Malinowskiego mija bramkę WARMII

90 + 4' Koniec meczu. Remisujemy w Łomży 1:1.

Autor: Janusz Szumowski