Ćwiczenia w Nadleśnictwie

aktualizacja: 2020-07-15 09:42:50     nr wiadomości: 42884     przeczytano: 1992     Ilość komentarzy komentarze: 0

11 lipca br. na terenie Nadleśnictwa Rajgród w Tamie przeprowadzono praktyczne ćwiczenia z zakresu taktyki gaszenia pożarów wielkopowierzchniowych w lasach oraz ratownictwa na obszarach wodnych. Przedmiotowe ćwiczenia to wspólna inicjatywa funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, pracowników Nadleśnictwa Rajgród w Tamie oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ćwiczenia rozpoczęły się częścią teoretyczną, podczas której scharakteryzowano zagrożenia występujących w lasach na terenie gminy Rajgród i przedstawiono założenia wyjściowe do ćwiczeń. Następnie przystąpiono do realizacji praktycznego rozwinięcia z użyciem wytypowanych sił i środków ochrony przeciwpożarowej wspieranych przez żołnierzy 13 Batalionu Lekkiej Piechoty wchodzącej w skład 1 Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław”.

Wielowariantowe założenia obejmowały rozwinięcie linii wężowych na dużych odległościach, przetłaczanie oraz przepompowywanie wody i praktyczne gaszenie pożaru lasu przy użyciu pojazdów pożarniczych i posiadanego sprzętu ratowniczego. Głównym celem ćwiczeń było zacieśnienie współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami w przypadku powstania pożaru na terenach leśnych, a także okazją do sprawdzenia możliwości taktyczno-technicznych pojazdów i sprzętu.

W dalszej części ćwiczeń strażacy zaprezentowali żołnierzom podstawowe zasady i techniki działań ratowniczych na obszarach wodnych przy użyciu koła ratunkowego i rzutki oraz udzielili instruktażu w zakresie pierwszej pomocy - informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie.

 
  - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.