• 9 komentarzy
  • 14285 wyświetleń

III Otwarty Bieg Godzinny

POBIEGALI GODZINĘ W GRAJEWIE

Z udziałem 38 zawodników, w tym 8 kobiet odbył się w Grajewie III Otwarty Bieg Godzinny. Zawodnicy z Gdyni, Białegostoku, Augustowa, Giżycka, Różanegostoku, Łap, Śniadowa, Pruskiej Wielkiej, Ełku , Bielska Podlaskiego i Grajewa rywalizowali z czasem i dystansem w skwarze i duchocie na boisku Klubu Hades w ramach Dni Grajewa. Ale wytrzymali dzielnie i sporo przebiegli. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Terebun (Maratonka Grajewo), która przebiegła dystans 12 719 m przed Justyną Dąbrowską – 12 231 m i Kamilą Musiak – 12 052 m (obie Prefbet Łomża Śniadowo). 4. Beata Lupa (UKS Olimp Łapy) – 11 687 m, 5. Ewa Kuryło (Ślepsk Augustów) – 11 480 m, 6. Paulina Krawczyk (Maratonka Grajewo) – 11 429 m. Wśród mężczyzn w kategorii do 50 lat wygrał Karol Krzyżanowski (Maratonka Grajewo) – 15 490, który minimalnie wyprzedził Mariana Kamińskiego (UKS LO Olimp Łapy) – 15 362 m. Trzecie miejsce zajął Piotr Kuryło (Pruska Wielka). 4. Zbigniew Zadrożny (ATP Augustów) – 13 637 m, 5. Jarosław Prokupiuk (MW Gdynia) – 13 637 m, 6. Krzysztof Drężek (Maratonka Grajewo) – 13 547 m. W kategorii ponad 50 lat zwyciężył Roman Groński (Giżycko) – 13 369 m przed Arturem Matczakiem (Vęgoria Węgorzewo) – 12 728 m i Janem Sierockim (ATP Augustów) – 12 537 m. 4. Krzysztof Pianka (SOW Różanystok) – 11 541, 5. Bronisław Sulej (Vęgoria Węgorzewo) – 11 356 m, 6. Janusz Fiedorczuk (Maratonka Grajewo) – 10 517 m.

W biegach dzieci i młodzieży w poszczególnych kategoriach zwyciężyli: klasy 0 – III szkół podstawowych: Julia Wojciechowska i Cezary Kaczyński (oboje SP 1 Grajewo), w klasach IV – VI Ewelina Danowska (SP 2 Grajewo) i Marcin Fiedorczyk (SP 4 Ełk), a w szkołach gimnazjalnych: Kamila Wróblewska (PG 2 Grajewo) i Krzysztof Supiński (PG Prostki).