Wyniki Budżetu Obywatelskiego

aktualizacja: 2019-08-21 13:16:15     nr wiadomości: 39973     przeczytano: 3057     Ilość komentarzy komentarze: 0

W edycji Budżetu Obywatelskiego Grajewo 2020 mieliśmy do wyboru jedno z trzech zadań:

Nr 1: Remont i modernizacja sceny plenerowej przy Klubie Hades

Nr 2: Plac zabaw i siłownia przy Pływalni Miejskiej

Nr 3: Ogrodzenie boiska do siatkówki plażowej

https://grajewo.budzet-obywatelski.org/

Wyniki prezentują się następująco:

1 miejsce: Remont i modernizacja sceny plenerowej przy Klubie Hades: 233 głosów

2 miejsce: Plac zabaw i siłownia przy Pływalni Miejskiej: 192 głosów

3 miejsce: Ogrodzenie boiska do siatkówki plażowej: 43 głosów

Wyniki dostępne są także na stronie Budżetu Obywatelskiego. Wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękujemy za udział w głosowaniu, a autorom za złożone projekty!

 

 

 

Opis zadania

Zadanie będzie polegało na remoncie i modernizacji sceny plenerowej zlokalizowanej przy Klubie Hades. W pierwszym etapie powinna zostać sporządzona niezbędna dokumentacja budowlana obejmująca szczegółowy opis zamierzonych do wykonania prac, które na obecnym etapie przedstawiają się następująco:
• wykonanie nowego pokrycia/deskowania sceny,
• wykonanie schodów zejściowych po obu stronach sceny, 
• wykonanie barierek ochronnych z boków i tyle sceny,
• wykonanie dodatkowych podestów z boku sceny (od frontu) w celu wykorzystania ich pod nagłośnienie w trakcie organizacji wydarzeń,
• modernizacja układu dachu i pokrycia dachowego, 
• modernizacja zabudowy przestrzeni między sceną a podłożem,
• wyprowadzenie instalacji elektrycznej (z możliwością załączenia/odłączenia w skrzynce elektrycznej przy scenie) pod dach sceny, 
• montaż minimum trzech spuszczanych sztankiet o udźwigu (min. 1x200 kg, 2x 100kg) umożliwiających montaż na nich np. oświetlenia, dekoracji, ekranu podwieszanego do projekcji kinowych itp.
• montaż bocznych sztankiet spuszczanych manualnie do podwieszania siatki okalającej scenę, 
• zabezpieczenie antykorozyjne i odmalowanie całości istniejącej konstrukcji metalowej.
• w przypadku, gdy środki pozwolą zwiększenie powierzchni utwardzonego placu przed sceną. 
Końcowy zakres podjętych prac będzie zależał od projektanta i dokonanych uzgodnień pod względem funkcjonalności, obowiązujących przepisów prawa i poziomu budżetowania zadania.   -  KOSZT 
140 200 zł. 

 

Uzasadnienie

Na terenach zielonych przy Klubie Hades w skali roku organizowanych jest kilkanaście wydarzeń plenerowych o różnorodnym charakterze podczas których wykorzystywana jest zlokalizowana tam scena plenerowa. Są to wydarzenia, których organizatorem są nie tylko instytucje miejskie (GCK, MOSiR) ale wiele z nich jest organizowanych przez organizacje pozarządowe. Istniejąca scena z racji wieku, jest w średnim stanie technicznym oraz nie do końca jest przystosowana do obecnych realiów organizacji wydarzeń plenerowych, szczególnie pod względem technicznym oraz pod kątem bezpieczeństwa występujących na niej osób. Celem realizacji zadania jest remont i modernizacja sceny plenerowej tak, by jej użytkowanie było jak najbardziej bezpieczne oraz by mogła być wykorzystywana częściej niż dotychczas. Zadanie jest tym bardziej zasadne, w kontekście planowanego remontu i rewitalizacji byłego kasyna oficerskiego (Klubu Hades)

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.