• 3 komentarzy
  • 12680 wyświetleń

Wygrana w ostatnim sparringu

WARMIA Grajewo rozegrała dziś ostatni sparring przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami III ligi piłkarskiej sezonu 2011/2012. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie nasz zespół pokonał ZNICZ Biała Piska 3:1 (2:1).
Goście w ubiegłym sezonie zdobyli awans do IV ligi warmińsko - mazurskiej. Ze względu na wysoki budżet i silną kadrę piłkarze z Białej Piskiej będą z całą pewnością faworytem swoich rozgrywek. W ich składzie występują tacy zawodnicy jak Andrzej Szyszko (dawniej WISŁA Płock, WIGRY Suwałki, młodzieżowa reprezentacja Polski), Adam Wyszyński (dawniej WIGRY Suwałki) i dobrze znany grajewskim kibicom Ireneusz Piwko.
Do dyspozycji trenera Strzelińskiego byli dziś już praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy będą zgłoszeni do rozgrywek na nadchodzący sezon. Zabrakło jedynie Mariusza Milczarka, który rozpoczął indywidualne treningi po operacji kolana i dziś w trakcie meczu trenował poza boiskiem. Do zespołu wrócił Maciej Kesler, który dziś podpisał z WARMIĄ umowę na nadchodzący sezon. Zawodnikiem WARMII zostanie także trenujący z zespołem od początku przygotowań bramkarz Krzysztof Gieniusz, który będzie rywalizował z Piotrem Czaplińskim o pozycję bramkarza numer 1 zespołu. Jest to ważny transfer dla Klubu, ponieważ po odejściu Pawła Tarnackiego, który wyjechał do Płocka pracować zawodowo WARMIA została z jednym bramkarzem - Czaplińskim.

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza - w pierwszej połowie grajewianie grali szybko, pomysłowo i tworzyli wiele udanych, ciekawych akcji. W drugiej połowie nasi piłkarze zagrali dużo słabiej.

W 6 minucie meczu pięknie przedarł się prawą stroną Łukasz Wójcik, który dośrodkował, lecz strzał Marcina Strzelińskiego kapitalnie obronił Andrzej Szyszko, przenosząc piłkę ponad poprzeczkę. W 16 minucie kibice obejrzeli znakomitą akcję Kamila Randzio. Tego, co zrobił z obrońcami ZNICZA nasz wychowanek nie powstydziłby się nawet Leo Messi z Barcelony. Kamil ograł jak dzieci kilku z nich i sam wykończył swój rajd zdobywając prowadzenie dla WARMII. Piłkarze ZNICZA również groźnie atakowali, choć trzeba przyznać że ich sytuacje powstawały głównie po poważnych błędach naszych obrońców. W 21 minucie Piotr Czapliński wybronił WARMIĘ przed utratą gola po sytuacji sam na sam z napastnikiem gości Tomaszem Tuttasem. Trzy minuty później po błędzie naszej defensywy Karol Janik strzałem w długi róg pokonał naszego bramkarza, choć Czapliński był bliski obrony tego uderzenia. Riposta WARMII była natychmiastowa - dwie minuty po utracie bramki znów miała miejsce koncertowa akcja naszego zespołu. Prawą stroną szarżował Marcin Strzeliński, który niemal z linii końcowej boiska dośrodkował do Pawła Górskiego a ten kapitalnym strzałem z woleja zdobył drugą bramkę dla WARMII.
W drugiej połowie szereg zmian w naszym zespole nieco zdestabilizował poczynania WARMII. Poziom meczu zdecydowanie się obniżył a ciekawych akcji było o wiele mniej niż w pierwszej części meczu. Godna uwagi sytuacja to strzał Strychalskiego, po którym Czapliński efektowną paradą wybił piłkę, która uderzając w poprzeczkę opuściła boisko. Pomimo słabszej gry WARMIA podwyższyła wynik po katastrofalnym błędzie obrońców gości, którzy zderzyli się ze sobą po czym piłkę przejął Krzysztof Krukowski i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu żadnych szans.

WARMIA Grajewo - ZNICZ Biała Piska 3:1 (2:1)

1:0 Kamil Randzio 16', 1:1 Karol Janik 23', 2:1 Paweł Górski 25', 3:1 Krzysztof Krukowski 87'

WARMIA: Czapliński (75' Gieniusz) - Arciszewski, Domurat, Kowalko (60' Makowski), Randzio - Strzeliński, Mirva (60' M. Tuzinowski), D. Tuzinowski (85' Miksza), Matysiewicz (46' Kesler), P. Górski (77' Wierzbicki) - Wójcik (46' Krukowski).

ZNICZ (skład wyjściowy): Szyszko - Uszyński, Wyszyński, Leonik, Zaczkowski - Janik, Piwko, Lutrzykowski, Kieżnowski - Tuttas, Radzikowski.
Na zmiany wchodzili: Pisowacki, Grycmacher - Strychalski, Mąka, Radkiewicz

Sędziował: Łukasz Szczech (Pisz)
Widzów: 70

Meczem ze ZNICZEM Biała Piska WARMIA zakończyła gry kontrolne w okresie letniej przerwy w rozgrywkach. Bilans ich jest korzystny: 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka. Bramki: 15 zdobytych i 7 straconych. Zdobywcy bramek: 4 - Krzysztof Krukowski, 2 - Konrad Kowalko, Łukasz Wójcik, Kamil Randzio, 1 - Marcin Strzeliński, Maksym Mirva, Rafał Miksza, Paweł Górski, samobójcza (Radosław Próchniak, POJEZIERZE Prostki).

Cieszy niezła forma strzelecka naszego zespołu, lecz oczywiste jest że to liga zweryfikuje wyniki sparringów. Już za tydzień czeka WARMIĘ arcytrudna przeprawa w dalekim Braniewie z tamtejszą ZATOKĄ. Nasi rywale w letniej przerwie pozyskali króla strzelców III ligi Kamila Graczyka z CONCORDII Elbląg i zamierzają w nadchodzącym sezonie walczyć o najwyższe pozycje.  -  informuje  Janusz Szumowski