piątek, 19 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 8421 wyświetleń

Wściekły na Grajewo

Wypowiedź Artura, który od wielu lat porusza sie na wózku inwalidzkim:
- Ciężko jest poruszać się w Grajewie takim jak ja osobom na wózkach, a zapewne jest ich poza mną więcej, którym nie chce się cały czas siedzieć w domu w zamkniętym pokoju. Moim zadniem powinny być podjazdy dla inwalidów obojętnie czy jest to szpital, bank czy sklep. Grajewo moim zdaniem nie jest przyjazne dla nas poruszających sie na wózkach. Jestem wściekły na osoby odpowiedzialne za taki stan naszych chodników. W szpitalu są windy, które zamyka się na klucz. Jak ja mam z nich korzystać?!

Chcąc dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje udaliśmy się z pytaniem do naszego Urzędu Miasta skąd odesłano nas do Prezesów Spółdzielni, którzy jak podawały Panie sekretarki byli niedostępni.

Bariera trudna do pokonania dla wózków inwalidzkich, dziecięcych itp. znana „od wieków” to nie tylko brak podjazdów, ale również wysokie krawężniki na przejściach dla pieszych, miejscach połączeń chodników z jezdnią czy przejściem.
Powoli wiele tych „barier” już zostało zlikwidowanych. Zastanawia tylko fakt, że niektórzy wykonawcy nowych chodników (z kostki) albo „zapominają” albo nie chce im się chcieć pamiętać „o przykutym, poza wózkiem, do krawężnika” inwalidzie czy „szamoczącej się” mamie (dziecko w wózku, zakupy w ręku).



Foto: e-Grajewo.pl

Komentarze (3)

ach te krawężniki , wszędzie ich pełno!

Może po prostu projektanci, architekci i osoby odpowiedzialne za odbiory budynków, chodników itp. wsiedliby na wózek i sprawdzili osobiscie, na własnym przykładzie funkcjonalność tych budowli.

walka z krawężnikami trwa od lat zamiast narzekania włacz się do działania,jeśli widzisz złą robotę przy remoncie ulic zatrzymaj się i zwróć uwagę pracownikom, to daje lepsze efekty niż wędrówka po urzędach

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.