"Włoska robota" w ZS

aktualizacja: 2019-12-21 13:29:58     nr wiadomości: 41089     przeczytano: 4089     Ilość komentarzy komentarze: 1

Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie nie zwalnia tempa. 

Od roku 2010 nasi uczniowie aktywnie i stale korzystają z projektów unijnych, które realizowane są w naszej szkole. Tak jest i tym razem. Od 1 września 2019 r. do 30.06.2021 r. będziemy brali udział w projekcie pod tytułem „Włoskie doświadczenia”.

Główne cele projektu to przygotowanie absolwentów o wysokich kompetencjach zawodowych i osobistych, znających języki obce i nie bojących się rywalizacji na rynku pracy oraz podwyższenie jakości kształcenia i zwiększenie atrakcyjności i popularności szkoły wśród młodzieży naszego regionu.

Innymi słowy, 3 grupy, liczące po 14 uczniów każda, odbędą praktyki zawodowe za granicami naszego kraju, a konkretnie we Włoszech.

Realizacja projektu to nie tylko wyjazdy zagraniczne, ale także możliwość podnoszenia kompetencji kluczowych przez naszych uczniów w wielu dziedzinach poprzez uczestnictwo w szeregu zajęć dodatkowych.

W ramach projektu uczestniczyliśmy w następujących zajęciach dodatkowych:

- zajęcia dodatkowe z języka angielskiego,

- zajęcia dodatkowe zapoznające uczniów z kulturą i zwyczajami Włoch,

- zajęcia dodatkowe z udzielania pierwszej pomocy,

- zajęcia dodatkowe związane z metodami radzenia sobie ze stresem w obcym kraju,

- zajęcia dodatkowe związane z zagrożeniami związanymi z pobytem na obczyźnie.

Pierwsza grupa zaczyna swoja „włoską robotę” już 5 stycznia 2019 r., kiedy to odlatujemy do Włoch. Zespół Szkół w Szczuczynie życzy niezapomnianych wrażeń oraz produktywnej nauki.  - informuje Łukasz Kowalski

 

Gratulacje. Miło slyszeć takie informacje. Czas najwyższy odbudować renomę szkoły. Placówkę i kadrę wspominam bardzo dobrze.
Napisał: Były uczeń dodano: 2020-01-06 00:58:45

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.