Wieści z Warmii

Nasza drużyna zagrała dziś słabszy mecz, ale dzięki determinacji i walce do końca wygrała z zażarcie broniącą się przed spadkiem z III ligi POGONIĄ Łapy 1:0. Goście potwierdzili w w Grajewie, że ich remis osiągnięty dwa tygodnie temu na boisku lidera rozgrywek STARTU Działdowo nie był dziełem przypadku. Dziś również byli bliscy osiągnięcia remisu, ale o wygranej WARMII zadecydowała bramka, którą wypracował Krzysztof Krukowski w 81 minucie meczu. Nasz napastnik dał znakomitą zmianę i po jednej ze swoich dynamicznych akcji wyłożył piłkę na pole karne, gdzie grający trener WARMII Marcin Strzeliński pewnym strzałem pokonał grającego trenera POGONI Łapy Artura Łapińskiego. Zwycięski gol padł w okresie zdecydowanej przewagi gospodarzy, którzy w drugiej połowie wyraźnie dominowali na boisku. W pierwszej połowie gra była bardziej wyrównana o czym świadczy choćby bilans rzutów rożnych – 4:6 na korzyść POGONI przed przerwą i 7:0 dla WARMII w drugiej połowie. Sam mecz długimi momentami był słabym widowiskiem, w którym najwięcej było niedokładnych podań i nierozważnych strat piłki ze strony obu drużyn. Nasz zespół miał kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramek, ale skuteczność nie była dziś mocną stroną WARMII. Nieliczne akcje gości – strzały i dośrodkowania - pewnie bronił Krzysztof Gieniusz urodzony w... Łapach.
Po zwycięstwie nad POGONIĄ  WARMIA umocniła się na pozycji wicelidera tabeli III ligi. Nasz zespół w 21 meczach zdobył 40 punktów i tym samym jest bliski poprawienia wyniku z ubiegłego sezonu, gdy w końcowej tabeli rozgrywek zajął V miejsce z 46 zdobytymi punktami. Kolejny mecz WARMIA rozegra w Korszach w sobotę 21 kwietnia o godzinie 16:00. Naszych piłkarzy czeka kolejny ciężki bój z zespołem walczącym o utrzymanie w lidze.

4.04.2012 Grajewo, Stadion Miejski im.W.Terleckiego

WARMIA Grajewo - POGOŃ Łapy 1:0 (0:0)

1:0 Marcin Strzeliński 81'

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 6. Kosiński, 17. Arciszewski (Kpt.), 11. Górski (85' 7. M.Tuzinowski)- 13. Wierzbicki (90' 2. Baczewski), 20. Chyliński (57' 8. Krukowski)

Rezerwa: 12. Jegliński - 16. Sypytkowski, 15. Koszczuk, 7. M.Tuzinowski, 4. Mikucki, 2. Baczewski, 8. Krukowski

POGOŃ: 1. A.Łapiński - 4. Sipko (Kpt.), 2. Grodzki (86' 11. Brzozowski), 5. Ptaszyński, 13. Demiańczuk - 20. M.Piwko, 3. Makowski, 8. Marczuk, 15. Juzwa - 9. Hryniuk, 7. Minow (76' 14. Mikołajczyk)
Rezerwa: 12. Bujno - 17. Płoński, 14. Mikołajczyk, 11. Brzozowski
Sędzia: Andrzej Sobolewski (Augustów)
Żółte kartki: Hryniuk (POGOŃ), Domurat (WARMIA)
Widzów: 150

1' Rozpoczyna WARMIA. Pierwsza akcja - Kamil Randzio zagrywa piłkę do Marcina Arciszewskiego, który ostro strzela na bramkę POGONI, lecz piłka mija słupek
3' Po dośrodkowaniu Kamila Randzio zamieszanie na polu karnym gości, lecz nikt z naszych piłkarzy nie doszedł do piłki
4' Rzut wolny dla WARMII - po uderzeniu Strzelińskiego Łapiński wybija piłkę na rzut rożny
5' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy POGONI wybijają piłkę poza pole karne
12' Szybka akcja WARMII - piłkę otrzymał w polu karnym Wierzbicki, który zagrał do środka, po czym trafił w obrońcę POGONI
13' Po akcji POGONI piłkę na rzut rożny dla gości wybił Domurat
13' Dośrodkowanie z rzutu rożnego przejmują nasi obrońcy
15' Drugi rzut rożny dla POGONI po wybiciu piłki przez Naliwajkę. Nieudane dośrodkowanie gości.
19' Dośrodkowanie z prawej strony Marczuka, głową na rzut rożny wybija Naliwajko. Po dośrodkowaniu znów nasi obrońcy wybijają piłkę na kolejny korner.
20' Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przejmują nasi obrońcy
21' Bardzo dobra akcja naszego zespołu - rozpoczął ją dynamicznym atakiem Chyliński, który podał do Strzelińskiego a nasz trener w polu karnym zagrał piłkę do Wierzbickiego, którego jednak ubiegł obrońca POGONI wybijając piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie przejmują obrońcy POGONI.
23' Strzał Juzwy z 20 metrów w ładnym stylu broni Gieniusz
24' W rewanżu dośrodkowanie Wierzbickiego z lewej strony pola karnego do którego niestety nie dochodzi żaden z naszych zawodników
25' Nieudane dośrodkowanie Kamila Randzio
26' Dwa kolejne rzuty rożne dla WARMII.Po drugim z nich Wierzbicki niecelnie strzela głową
30' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska lot piłki zmienia Kowalko i wychodzi ona na rzut rożny
31' Piłkę otrzymał w polu karnym Marczuk, którego strzał broni Gieniusz
35' Groźne dośrodkowanie Górskiego - piłkę piąstkuje poza własne pole karne Łapiński
37' Szybki kontratak WARMII - niecelne uderzenie Marcina Strzelińskiego
38' Rzut wolny dla POGONI po faulu Kosińskiego. Ptaszyński strzela z 30 metrów na bramkę, piłka odbija się od naszego zawodnika i wychodzi na rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłkę przejmują nasi obrońcy
43' Szybka akcja WARMII, lecz zbyt mocne podanie Górskiego do Chylińskiego
45' Kapitalna okazja WARMII - Wierzbicki wykorzystał błąd obrońcy POGONI, silnie strzelił z pola karnego, piłkę odbił Łapiński a nadbiegający Chyliński w ekwilibrystycznym wyskoku posłał piłkę ponad bramką
45' + 2' Koniec pierwszej połowy - do przerwy bezbramkowy remis w Grajewie
46' Drugą połowę rozpoczynają goście. Bez zmian w obu zespołach
47' Groźna akcja Wierzbickiego, sędzia liniowy dostrzegł jednak pozycję spaloną
56' Rzut rożny dla WARMII - groźne dośrodkowanie Strzelińskiego i minimalnie niecelny strzał głową Naliwajki
57' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi Krukowski
58' Żółta kartka dla Hryniuka za faul na naszym zawodniku
64' Dośrodkowanie Kamila Randzio, ale piłkę przejmuje bramkarz gości
66' Dobra akcja Krukowskiego, który wycofał piłkę do Strzelińskiego - uderzenie naszego grającego trenera minimalnie niecelne
68' Żółta kartka dla Łukasza Domurata
70' Dobra akcja WARMII - dośrodkowanie z prawej strony Kamila Randzio, piłkę przepuścił w polu karnym Wierzbicki po czym Krukowski strzela tuz obok słupka bramki POGONI
73' Niecelny strzał Górskiego po błędzie obrony POGONI
75' Po akcji Krukowskiego goście wybijają piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu kolejny rzut rożny dla WARMII - tym razem obrońcy wybijają piłkę poza pole karne
76' Kolejny rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu duże zamieszanie na polu karnym gości, ale obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo
76' Zmiana w POGONI - za Minowa wchodzi Mikołajczyk
77' Dwa kolejne rzuty rożne dla WARMII - obrońcy wybijają piłkę. Wyraźna przewaga WARMII
80' Dobra akcja Górskiego, ale Górski nie opanował piłki w polu karnym
81' Wreszcie gol dla WARMII! Po świetnej akcji lewą stroną Krukowskiego podanie naszego napastnika do będącego na czystej pozycji Strzelińskiego, który pewnym strzałem pokonał Łapińskiego
85' Zmiana w WARMII - za Pawła Górskiego wchodzi Mateusz Tuzinowski
86' Zmiana w POGONI - za Dawida Grodzkiego wszedł Brzozowski
88' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu zbyt lekki strzał Naliwajki przejmują obrońcy gości
90' +1' Strzał Hryniuka pewnie broni Gieniusz
90' + 1' Zmiana w WARMII - za Wierzbickiego wchodzi Baczewski
90' + 4' Koniec meczu - WARMIA wygrywa 1:0 po ciężkim meczu.