Wieści z Warmii

Piłkarzom WARMII Grajewo nie udało się wczoraj podtrzymać zwycięskiej passy na własnym stadionie. Po sześciu wygranych meczach w tym sezonie w Grajewie nasz zespół przegrał ze STARTEM Działdowo 0:1. Tym samym to goście zapewnili sobie tytuł mistrza rundy jesiennej. To już piąte zwycięstwo tego zespołu w takim stosunku bramkowym odniesione przez START nad WARMIĄ w ostatnich latach.
Nasi piłkarze byli równorzędnym przeciwnikiem dla liderujących w tabeli gości. O zwycięstwie działdowian zadecydowała akcja z 36 minuty meczu, kiedy to odbitej przez Czaplińskiego piłki nie zdołali opanować w naszym polu karnym obrońcy, trafiła ona do Adriana Kostewicza a ten umieścił ją w bramce. Bramka dla gości padła po zmarnowanych przez nasz zespół w odstępie zaledwie dwóch minut znakomitych szansach na zdobycie gola. W 30 i 32 minucie po rajdach Strzelińskiego prawą stroną boiska najpierw Mirva a później Kamil Randzio nie wykorzystali dogodnych okazji. Trzeba jednak przyznać, że do 30 minuty START nie wykorzystał równie świetnych szans - znakomicie w naszej bramce spisywał się Czapliński, który obronił strzały Korzeniewskiego i Ogrodowczyka.
W drugiej połowie goście zagrali bardziej asekuracyjnie i to nasz zespół miał więcej okazji do zdobycia bramek. W ostatnim kwadransie spotkania przewaga WARMII była znaczna, lecz w tym meczu wyraźnie zawodziła skuteczność grajewian. Tuż przed końcem spotkania kibice oglądali rzadko spotykaną serię aż czterech kolejnych rzutów rożnych dla naszego zespołu. Wszystko na nic. WARMII nie udało się doprowadzić do wyrównania i to goście po końcowym gwizdku sędziego mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Grajewie.

Nasi piłkarze zakończyli tym samym trwającą od 2 kwietnia serię meczów bez porażki na własnym stadionie oraz niezwykle udaną dla naszego zespołu rundę jesienną rozgrywek III ligi.  W najbliższy piątek o godzinie 13:00 meczem z ZATOKĄ Braniewo na grajewskim stadionie WARMIA rozpocznie rundę rewanżową. Serdecznie zapraszamy Państwa na ten mecz.

05.11.2011 Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie

WARMIA Grajewo - START Działdowo  0:1 (0:1)

0:1 Adrian Kostewicz 36'

WARMIA: 1. Czapliński - 20. Kesler, 3. Domurat, 4. Makowski, 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 17. Arciszewski, 6. Matysiewicz (65' 11. P.Górski), 14. Mirva (Kpt.), 5. Randzio (65' 8. Krukowski) - 7. Wójcik (59' 19. Wierzbicki)

Rezerwa: 12. Gieniusz - 13. Mikucki, 11. P.Górski, 18. T.Lewosz, 19. Wierzbicki, 8. Krukowski

START: 1. Chudzik - 10. Leszczyński, 2. Ł.Łukaszewski, 16. Chrzanowski, 20. Dąbkowski - 9. Kostewicz, 18. Chądzyński, 14. Opałka (82' 5. Orzechowski), 7. Tomczak - 17. Korzeniewski (90' 15. Wyźlic), 11. Ogrodowczyk (Kpt.) (61. 19. Falencki)

Rezerwa: 89. Jędrzejewski - 15. Wyźlic, 13. Zmora, 19. Falencki, 5. Orzechowski, 4. Kłosowski, 6. Marchlewski

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)

Żółte kartki: Mirva, Arciszewski, Makowski (WARMIA), Ł.Łukaszewski, Chądzyński (dwie) (START)

Czerwona kartka: Chądzyński (w konsekwencji drugiej żółtej) 89'

Widzów: 200

1' Rozpoczyna WARMIA

2' Żółta kartka dla Maksyma Mirvy za krytykę decyzji arbitra

5' Pierwszy rzut rożny dla WARMII - strzał Keslera z 18 metrów bez problemu broni Chudzik

4' Ładna akcja WARMII - rajd prawą stroną Strzelińskiego, podanie do Matysiewicza, który znalazł w polu karnym Mirvę. Nasz kapitan jednak nie opanował piłki.

7' Szarżujący lewą stroną Wójcik został sfaulowany przez Łukasza Łukaszewskiego, który otrzymał żółtą kartkę

8' Z rzutu wolnego uderzał Marcin Strzeliński, bramkarz gości pewnie broni

9' Drugi rzut rożny dla WARMII - obrońca STARTU wybija piłkę poza własne pole karne

13' Akcja gości, dośrodkowanie Dąbkowskiego, po którym Makowski wybija piłkę na pierwszy rzut rożny dla STARTU

14' Po dośrodkowaniu znów nasi obrońcy wybijają piłkę na drugi rzut rożny dla gości. Kolejne dośrodkowanie wybija Czapliński

16' Doskonała szansa dla gości - dośrodkowanie z lewej strony boiska, piłkę otrzymał Korzeniewski który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Czapliński świetnie broni i wybija piłkę na trzeci rzut rożny dla STARTU. Po rzucie rożnym strzał Ogrodowczyka ponad poprzeczką naszej bramki.

20' Znów bardzo dobra akcja gości - do prostopadłego podania dochodzi Ogrodowczyk którego strzał kapitalnie broni Czapliński

28' Akcja aktywnego Ogrodowczyka, czysto wybija piłkę Domurat

28' Wójcik sfaulowany na 17 metrze od bramki STARTU. Strzał Mirvy z wolnego odbija na rzut rożny obrońca gości.

29' Dobre podanie z rzutu rożnego Mirvy do Keslera, lecz nasz obrońca strzela wysoko ponad poprzeczką

30' Bardzo dobra akcja WARMII - po rajdzie i dośrodkowaniu Strzelińskiego w kapitalnej sytuacji Mirva nie opanowuje piłki

32' Niemal kopia akcji sprzed dwóch minut - Strzeliński zagrywa piłkę na pole karne do Kamila Randzio, lecz bramkarz gości okazał się minimalnie szybszy od naszego zawodnika i złapał piłkę

36' Podanie z lewej strony boiska otrzymał w polu karnym Ogrodowczyk - jego strzał świetnie obronił Czapliński, który odbił piłkę. Nasi obrońcy pogubili się i Kostewicz strzałem z 15 metrów w róg naszej bramki zdobył prowadzenie dla STARTU. WARMIA przegrywa 0:1.

42' Strzał Korzeniewskiego broni Czapliński

43' Rajd Korzeniewskiego kończy się wybiciem piłki przez Domurata na kolejny rzut rożny dla STARTU. Po rzucie rożnym piłkę przejmuje Kamil Randzio.

45' Po rzucie wolnym piłkę na polu karnym gości otrzymał Wójcik, którego strzał zablokowali obrońcy

45' Koniec pierwszej części meczu. WARMIA przegrywa do przerwy ze STARTEM 0:1

46' Rozpoczyna START

47' Akcja Strzelińskiego prawą stroną zakończona wybiciem piłki na rzut rożny przez obrońcę STARTU. Po rzucie rożnym Arciszewski fauluje zawodnika gości.

49' Znów dobra akcja WARMII - tym razem Mirva zagrywa prostopadle do Kamila Randzio, lecz podanie jest zbyt mocne i piłkę przejmuje bramkarz STARTU

51' Po interwencji Konrada Kowalko rzut rożny dla gości

55' Znów po wybiciu piłki przez Konrada Kowalko goście wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu strzał Opałki broni Czapliński.

59' W naszym zespole za Wójcika na boisko wchodzi Wierzbicki

61' Za Ogrodowczyka wchodzi Piotr Falencki

63' Faul na Kamilu Randzio, z rzutu wolnego podaje Strzeliński, lecz Chudzik nie ma problemu ze złapaniem piłki

65' Akcja Tomczaka lewą stroną boiska, po której Kamil Makowski wybija piłkę na aut

65' Podwójna zmiana w WARMII - na boisko wchodzą Paweł Górski i Krzysztof Krukowski. Zastępują oni Matysiewicza i Kamila Randzio

69' Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego

71' Po dośrodkowaniu Górskiego Chudzik wybija piłkę na rzut rożny, po którym obrońca STARTU przejmuje piłkę

72' Po podaniu Wierzbickiego Krukowski wychodzi na czystą pozycję, lecz w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybija zawodnik gości.

76' Piłka odbija się od Łukasza Domurata i wychodzi na rzut rożny dla gości

76' Bardzo niecelny strzał Opałki

79' Po akcji Krukowskiego rzut rożny dla WARMII. Rzut rożny wykonał Mirva, duże zamieszanie na polu karnym gości, lecz piłka opuszcza pole karne STARTU

80' Żółta kartka dla Chądzyńskiego

82' Zmiana w zespole STARTU - za Opałkę wchodzi Orzechowski)

83' Kowalko strzela nad poprzeczką bramki Chudzika

84' Znakomita sytuacja dla WARMII - Krukowski strzela minimalnie obok słupka bramki STARTU

85' Z rzutu wolnego strzelał Dąbkowski - Czapliński pewnie broni

87' Po uderzeniu Strzelińskiego piłka odbita od obrońcy STARTU wychodzi na rzut rożny.

88' Trzy kolejne rzuty rożne dla WARMII w ciągu jednej minuty!

89' Za opóźnianie gry żółtą kartkę otrzymuje Chudzik

89' Druga żółta kartka dla Chądzyńskiego - piłkarz gości opuszcza boisko

89' Żółta kartka dla Kamila Makowskiego

90' Po kontrataku STARTU i strzale Korzeniewskiego piłka wychodzi na rzut rożny dla STARTU

90' + 3' Korzeniewskiego wchodzi Wyźlic

90" + 5' Sędzia Lewończuk kończy mecz. WARMIA przegrywa 0:1 i mistrzem rundy jesiennej zostają piłkarze z Działdowa.