Wieści z SP 4

aktualizacja: 2020-01-22 22:43:11     nr wiadomości: 41318     przeczytano: 3667     Ilość komentarzy komentarze: 0

Przed nami ferie. Wróćmy na chwilę pamięcią do minionych wydarzeń w „Czwórce”. 

Sienkiewiczowskie szkoły i nie tylko – do nas…
W ramach realizacji Miejskiego Projektu Edukacyjnego „Sienkiewiczowska Lekturiada” pod patronatem Burmistrza Miasta Grajewo – pana Dariusza Latarowskiego zwróciliśmy się do Szkół Sienkiewiczowskich i szkół z terenu miasta Grajewo z prośbą o przygotowanie wystawy poświęconej naszemu Patronowi i nadesłanie zdjęć zarówno z wystawy, jak i zdjęcia szkoły. Okazuje się, że nasza prośba nie tylko została wysłuchana i otrzymaliśmy zdjęcia, ale także otrzymaliśmy wiele e-maili z pozdrowieniami, z życzeniami oraz słowami uznania w nawiązaniu do 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu ze szkół w Krakowie,  Rzeszowie, Skierniewicach, Myszkowie, Oblęgorku, Pruszkowie, Turku, Warszawie, Malborku, Okrzei, Płońsku, Grajewie, Hajnówce, Lesznie, Puławach, Jaczowie, Jastrzębiu, Siedlcach, Wąsoszu,  Siedlcach, Głobinie, Wąsoszach i Woli Okrzejskiej. Serdecznie dziękujemy za ten piękny akt solidaryzowania się z nami. Koordynatorkami projektu są panie: H. Muryjas-Rząsa, L. Pietrzykowska, U. Bołonkowska i S. Łempicka.

Akcja „Klikam z głową”
W styczniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach w ramach akcji edukacyjnej „Klikam z głową” prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Białymstoku. Celem ich  było ostrzeżenie dzieci przed niebezpiecznymi zjawiskami w sieci: sms-uj z głową, kontrola wydatków na Internet, ochrona  danych, haseł i urządzeń. Organizatorką akcji była p. Joanna Szymanowska.

Realizujemy Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”
W roku szkolnym 2019/2020 w grupie przedszkolnej „Muchomorki” z udziałem Koła Przyjaciół Biblioteki realizowany jest Międzynarodowego Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”, czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w bieżącym roku szkolnym oraz założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Jego organizatorem jest Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle.

Celem projektu jest promowanie regularnego czytania bajek i baśni jako sposobu wspierania rozwoju psychicznego dzieci przedszkolnych, jak również kształtowanie właściwych postaw dzieci wobec osób z niepełnosprawnością. Szkolnymi koordynatorkami projektu są panie: L. Pietrzykowska i E. Gulan. 

„Nie jestem sam, ja książki mam” 
W okresie od października 2019 r. do końca stycznia 2020 r. w klasach I – III realizowany był  Miejski Projekt Czytelniczy „Nie jestem sam, ja książki mam”  z udziałem przedstawicieli i pracowników grajewskich organów i instytucji, takich jak: Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci w Grajewie – p. Ewa Bobińska, p. Paulina Bagińska; Rada Miasta Grajewo – Przewodnicząca RM p. Halina Muryjas-Rząsa; Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Grajewie – p. Regina Abramczyk; Klub Seniora – członkowie wraz z p. Dorotą Zelman; Komenda Powiatowej Policji w Grajewie – sierż. sztabowy Sylwia Gosiewska, rodzic; Straż Pożarna w Grajewie – młodszy brygadier Daniel Lewczuk – dowódca jednostki  ratowniczo – gaśniczej, rodzic; Zespół Szkół nr 2 w Grajewie – Zuzanna Tokarzewska, Natalia Grabowska, Wiktoria Niećkowska z klasy mundurowej, absolwentki SP 4.
Celem głównym projektu było rozwijanie kompetencji czytelniczych i indywidualnych zainteresowań uczniów; wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania. W ramach projektu odbyły się między innymi konkursy czytelnicze, wiedzowe i plastyczne z udziałem uczniów i ich rodziców. W komisjach konkursowych pracowały panie: Dorota Poniatowska, Ewa Czaplicka i Lilla Pietrzykowska.
Oto wyniki:
Szkolny konkurs „Stragan z wierszykami” ze znajomości wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima dla klas I
I miejsce – klasa I c (Martyna Chmielewska, Mateusz Mazurek, Gabriel Kuizinas)
II miejsce – klasa I d (Aleksandra Aksjonow, Zuzanna Próchniak, Maja Karwowska)
III miejsce – klasa I b (Irena Zajkowska, Lena Kisielewska, Eliza Oczko).
IV miejsce – klasa I a ( Laura Kuczyńska, Zofia Żebrowska, Sonia Lubartowicz)
Rodzinny Konkurs Plastyczny „Mój bajkowy przyjaciel” dla klas I
NAGRODY : Zuzanna Rutkowska kl. I a – „Kot w butach”; Szymon Dobrzycki kl. I a – „Kubuś Puchatek”; Bartosz Kalinowski kl. I c – „Kot w butach”; Zofia Żebrowska kl. I a – „Biedronka”; 
Sebastian Borawski kl. I b – Reksio”; Irena Zajkowska kl. I b – „Tygrysek”; Fabian Romaniuk kl. I a – „Pinokio”; Jakub Bernhard kl. I a –  „Chase”; Paweł Zamojski kl. I a – „Krecik”
Aleksandra Kwiatkowska kl. I b – „Kłapouchy”; WYRÓŻNIENIA: Katarzyna Kozwzon kl. I a –„Kubuś Puchatek”; Zuzanna Nicewicz kl. I b – „Jerry”; Gabriel Kuizinas kl. I c – „Pinokio”; 
Jakub Kwiatkowski kl. I a – „Kubuś Puchatek”; Maciej Motycki kl. I a – „Piotruś Pan”
Szkolny konkurs „Najlepszy Czytelnik Projektu” dla klas II i III
Zwycięzcy:
klasy II – Edyta Szejda kl. II b;
klasy III – Emilia Muczyńska kl. III b.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom (uczniom i rodzicom) serdecznie dziękujemy. Wręczenie nagród laureatom i uczniom wyróżnionym odbędzie się w lutym 2020 r. podczas podsumowania projektu.
Koordynatorkami projektu czytelniczego były: L. Pietrzykowska (nauczyciel bibliotekarz), J. Rydzewska,  M. Kuryś, A. Gryczkowska,  A. Krawczyk,  A. Kłos, B. Rogalska, R. Wierzchowska, K. Karpińska, J. Laszczkowska, T. Skrodzka, A.  Bukowska, B. Krukowska (wychowawczynie klas I – III) , D. Lekenta (nauczycielka religii), A. Mioduszewska, D. Zabłocka (nauczycielki języka angielskiego).

Konkurs „The Very Hungry Caterpillar” 
   W ramach programu ogólnopolskiego „Trzymaj Formę” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „The Very Hungry Caterpillar”. Wyzwaniem uczniów klas I i II było stworzenie gąsienicy, która odżywia się wyłącznie zdrowymi produktami.  Bez wątpienia uczniowie mu podołali, zaskakując niezwykle kreatywnymi, niezwykłymi pomysłami. W ramach konkursu nauczyciele angliści przeprowadzili w wybranych klasach lekcję o zbilansowanej diecie oraz czytali opowieść „The Very Hungry Caterpillar” autorstwa Erica Carle.
  Spośród wszystkich głodnych gąsienic nagrodzone zostały te, stworzone przez następujących uczniów: Szymon Dobrzycki z kl. I a, Zuzanna Rutkowska z kl. I a, Irena Zajkowska z kl. I b. Wyróżnienia: Maciej Motycki z kl. I a, Laura Kuczyńska z kl. I a, Zofia Żebrowska z kl. I a, Zuzanna Nicewicz z kl. I b, Bartosz Kalinowski z kl. I c, Iza Gaińska z kl. I d, Julia Romanowska z kl. II c.
   Organizatorkami konkursu były panie: A. Mioduszewska, E. Gołaszewska, A. Sokołowska i D. Zabłocka.

„Muzyczna choinka”
W „Czwórce” odbył się Szkolny konkurs plastyczno – muzyczny ph. „Muzyczna choinka”. Jego organizatorką była p. B. Dawid. Oto wyniki: I miejsce – Zofia Lewczuk kl. IV a, II miejsce – Amelia Kucharska kl. VII a, III miejsce – Maja Uziębło kl. V a i Waleria Zadrożna kl. VII c. Wyróżnienie: Aleksandra Klimaszewska kl. VI d. Gratulujemy!

Świetlica szkolna
W naszej świetlicy nie można się nudzić. Tutaj, jak informuje p. I. Zagórska, wychowankowie mają czas wypełniony miedzy innymi popularną grą w tenis stołowy, układaniem puzzli oraz tworzeniem konstrukcji z różnych elementów. Ostatnio odbył się turniej „Piłkarzyki”, do którego zgłosiło się 8 drużyn. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Zwyciężyła drużyna w składzie: Kuba Gryczan – Filip Wasilewski.
Celem podejmowanych działań jest atrakcyjne zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, rozwijanie  ich wyobraźni,  kreatywności,  koncentracji, spostrzegawczości, umiejętności pracy w grupie,  podnoszenie sprawności fizycznej oraz integracja uczestników zajęć.

Zdrowie na talerzu
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Trzymaj formę” uczniowie z klas szóstych pod nadzorem nauczycielki techniki p. V. Curyło zgromadzili odpowiednie produkty i surowce, a następnie przygotowali specjalne kanapki i tortille. Działanie to miało na celu ukształtowanie cennej świadomości, że zdrowe odżywianie może być bardzo smaczne i atrakcyjne, a korzyści wynikające z niego dla funkcjonowania organizmu, dla zachowania właściwej koncentracji i dobrej pamięci trudne są do przecenienia.

Szkolny konkurs „English Grammar Master”
Już po raz IV odbył się Szkolny Konkurs English Grammar Master.  Celem konkursu jest m. in.  popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów szkoły podstawowej oraz wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo. Oto wyniki konkursu: I miejsce – Mateusz Nitkowski kl. VIII d;  II miejsce – Natalia Krymska kl. VIII b; III miejsce – Karolina Swiderska kl. VII b. Wyróżnienia: Igor Dudzicki kl. VII c, Kalina Kacprzak kl. VIII b, Wojciech Szewczyk kl. VIII d.
Organizatorkami były panie A. Mioduszewska, E. Gołaszewska, A. Sokołowska i D. Zabłocka.

Magiczny Goniądz
16 stycznia dzieci z grup przedszkolnych ”Muchomorki”, „Biedronki”, „Skrzaty”,  „Słoneczka”  oraz uczniowie klas I b i I c wraz z wychowawczyniami i opiekunami udali się do Goniądza, gdzie w Gminnym Ośrodku Kultury obejrzeli pełną magii i uroku inscenizację „Calineczka” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. To barwne przedstawienie, z efektowną scenografią i kostiumami podkreślającymi niepowtarzalny charakter każdej postaci, przygotowane zostało przez grupę teatralną „Pełnoletni”. Piękna muzyka, scenografia … i żywy plan pozwoliły na pokazanie całego piękna tej bajki. Dzieci z wypiekami na policzkach i zapartym tchem śledziły przygody małej Calineczki. Były chwile westchnień, śmiechu i ciszy… Na zakończenie nie zabrakło też gromkich braw. W imieniu wszystkich uczestników podziękowania za ten piękny spektakl przekazała wicedyrektor szkoły – pani Aleksandra Monika Kuczyńska.     
Wycieczka klas drugich do ełckiego „TROPICO”
W ramach choinki klasowej dzieci z klasy II c i II d wraz z wychowawczyniami Renatą Wierzchowską i Katarzyną Karpińską wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „TROPICO” w Ełku. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Uczniowie poprzez wspólną zabawę kształtowali umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej. Zabawę w sali Tropico zakończyły odwiedziny Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Miłym akcentem tego dnia były również 9. urodziny Dawida z klasy II c. Zadowolone i pełne wrażeń dzieci  wracały do Grajewa wesołym autobusem, śpiewając razem z radiem znane piosenki, które odtwarzał pan kierowca.

Choinki szkolne
„Co za bal! To bal klasowy, wielki bal karnawałowy!” – ta długo wyczekiwana impreza już za nami. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III doskonale bawiły się w czasie szkolnych choinek. Taneczną część imprezy poprowadzili animatorzy z „Fabryki Zabawy”. Wspólny taniec, konkursy taneczne i bitwa na śnieżki dostarczyły najmłodszym ogromnych emocji. Podczas, gdy uczniowie szaleli w sali gimnastycznej, rodzice przygotowali im przepyszny poczęstunek. Nie zabrakło także prezentów. Były również występy. I tak w klasie I b p. Moniki Kuryś rodzice obejrzeli pokaz uczniowskich talentów.  

 Więcej wydarzeń: sp4.grajewo.com
Zapraszamy – SP 4 Grajewo
                                  

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.