czwartek, 28 marca 2024

Kultura i rozrywka

Wieści z SP 4

 

  • Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem

W dniach od 3 do 5 grudnia 2019 r. nasi uczniowie wezmą udział w  Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z Operonem. Pierwszy test, który uczniowie zaczęli pisać dotyczył języka polskiego. Kolejne dni to egzaminy z matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Dzięki niemu uczniowie mają szansę sprawdzić swoje słabe i mocne strony oraz zaplanować dalszą naukę. To przygotowanie do właściwego, państwowego egzaminu ósmoklasisty, który odbywać się będzie we wszystkich polskich szkołach od 21 do 23 kwietnia 2020 roku. Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia!

 

  • Nasze sukcesy  

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Stanisław Moniuszko – poznajmy go bliżej.  W 200 rocznicę urodzin twórcy opery narodowej”:  

klasy I – III: Gabriel Kuizinas kl. I c – II miejsce; Mateusz Mazurek kl. I c – III miejsce;

klasy IV – VIII: Igor Borawski kl. VII b – III miejsce.

 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Śladami Jana Pawła II”:

III miejsce - Nikodem Ciskowski kl. I c i Agnieszka Ciukszo kl. VII b 

Opiekunami wyżej wymienionych uczniów są panie: Dorota Lekenta i Krystyna  Łaguna. Gratulujemy.

 

Półfinał wojewódzki (finał grupy zachodniej) Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach w Łomży:

I miejsce - uczniowie naszej szkoły: Kalina Kacprzak VIII b, Sebastian Kurzątkowski VIII b, Olek Rorbach VIII c, Daniel Sarnacki VIII c. Pokonali wszystkie szkoły z byłego województwa łomżyńskiego. Powyższa wygrana zapewniła im awans do finału wojewódzkiego w SP nr 45 w Białymstoku. Opiekunem uczniów jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Babul.


 

Szkolny Konkurs Plastyczny „Patriotyczna Pocztówka” rozstrzygnięty

I miejsce – Maja Uziębło kl. V a; II miejsce – Michał Chodorowski kl. V e, Roksana Rynkiewicz kl. VII a; III miejsce – Wiktoria Brzostek kl. VII a i Szymon Kochanowski kl. VI b. Wyróżnienie: Adrian Dobrydnio kl. VII a i Kamila Wasilewska kl. VI b. Organizatorem konkursu była p. B. Dawid. Gratulujemy.



 

  • Zagłosuj na SP 4!

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie bierze udział w konkursie „Eko Challenge” Fundacji Komputronik. Grupa uczniów nagrała video prezentujące odpowiedź na pytanie: „Co Wasza szkoła może zrobić, aby być eko?” Jego autorami są: Tymoteusz Wiluk, Dawid Gontarski, Kacper Zalewski, Marcel Toczyłowski, Ignacy Ruszczyk, Aleksander Karol Zalewski, Miłosz Kuczyński, Wiktoria Brzostek, Wiktoria Malinowska, Maja Chylińska. Opiekunami uczniów są: p. Joanna Daniela Zalewska –Grochowska i p. Joanna Szymanowska. 

Może uda się nam wygrać komputery do pracowni informatycznej przy wsparciu innych osób. Zagłosuj na SP 4! Polub nasz filmik i udostępnij go swoim znajomym.

Link poniżej:

https://m.youtube.com/watch?v=rmiNWf8UAjM

Dziękujemy!

  • Chcę wiedzieć więcej – poznaję świat

Pod takim hasłem odbywają się dodatkowe zajęcia w klasie I b, których wychowawczynią jest p. Monika Kuryś prowadzone przez rodziców uczniów. Każdorazowo celem ich jest przybliżenie dzieciom wyjątkowego zakątka  świata. Ostatnio uczestnicy zajęć udali się w „podróż” do Turcji. Przewodnikiem tej wyprawy była mama Oli – pani Anna Szymkiewicz, która kilka lat temu zwiedziła ten piękny kraj. 

 

  • Czytamy po angielsku

28 listopada uczniowie klasy I c wraz z p. Anną Mioduszewską odwiedzili wirtualną bibliotekę „Oxford Owl” i wspólnie przeczytali książkę pod tytułem „The Toys Party”. Następnie wykonali ćwiczenia interaktywne sprawdzające rozumienie czytanego tekstu. Poradzili sobie z nimi znakomicie. Wspólne czytanie sprawiło uczniom wiele radości i satysfakcji. 

 

  • Przedszkole 

Przedszkolaki w sali zabaw „Tropico”

 Dzieci z grup przedszkolnych „Skrzaty” i „Słoneczka” wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę autokarową do sali zabaw „Tropico” w Ełku. Ten  dzień  spędzili  aktywnie, na sportowo,  włączając się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu.

 

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

 W oddziałach przedszkolnych „Słoneczka”, „Skrzaty”, „Muchomorki” i „Biedronki” obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane, pluszowe misie.  Na forum grupy  z dumą prezentowały swoje zabawki, opowiadały o nich i dzieliły się nimi podczas zabawy. Przedszkolaki wykonały samodzielnie maski misia, oglądały bajki o misiu Uszatku, degustowały  miód, odwiedziły z wierszami i piosenkami uczniów klas I-III oraz pracowników szkoły. Były też inne atrakcje: gimnastyka z misiem, zabawy przy misiowych przebojach, zagadki związane z misiami i konkurs „Co wiemy o misiach?” Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

 

Andrzejki u przedszkolaków

Dzieci z grup przedszkolnych „Biedronki”, „Skrzaty” i „Muchomorki” przyszły do szkoły przebrane za wróżki, magików, czarownice i czarodziei,  by wspólnie bawić się z animatorem - panią Izą. Były korowody, konkursy, tańce. Radości było co niemiara. Szkoda, że ten dzień tak szybko dobiegł końca. Z całą pewnością można go było uznać za bardzo udany. 

  • Klasy II i III na spektaklu

Dzieci z klas II c, II d, III b, III c  i III d wraz z wychowawczyniami p. R. Wierzchowską, p. 

Katarzyną Karpińską, p. Teresa Skrodzka, p. Anną Bukowską i p. Barbarą Krukowską wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „O tym, jak Smok Heniek bajki czytał” w wykonaniu TEATRU KRÓLA Profilaktyka Uzależnień – Edukacja w Łodzi. Ów smok zabrał nasze dzieci w niezwykłą i pełną przygód wyprawę wzdłuż Wisły – królowej polskich rzek. 

 

  • Uczniowie klasy II c na spotkaniu z pisarką Zofią Stanecką

28 listopada 2019 r. uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią p. Renatą Wierzchowską wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie  na spotkanie autorskie z  panią Zofią Stanecką. Pisarka jest autorką popularnej serii książek dla dzieci z cyklu „Basia”, która zdobyła w 2009 roku tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko”. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci. Pierwszy w życiu autograf, zabawnie czytane przez autorkę fragmenty „Basi”, z pewnością zachęcą je do czytania kolejnych części książki. Tym bardziej, że już w klasie zapoznały się i rysowały przygody Basi  z książki pt. „Basia i słodycze”. Uczestnicy serdecznie dziękują Organizatorom za zaproszenie i serdecznie pozdrawiają. 

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Święto to jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem i powiernikiem sekretów i tajemnic dziecka.  Potwierdzeniem tego była w dniu dzisiejszym ogromna liczba  uczniów, którzy przynieśli do szkoły swoje misie. Dodatkowo ich  właściciele za zgodą pana Dyrektora Karola Choynowskiego byli niepytani.

 

  • Biblioteka dziękuje

Serdecznie dziękujemy Michałowi Kosińskiemu z klasy IV a, Natalii Chmielewskiej z klasy V c, Gabrielowi Golubiewskiemu z klasy II b i p. Barbarze Krukowskiej za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

 

  • Aktywne przerwy w klasie II c 

Każda przerwa w klasie II c w październiku i listopadzie była wykorzystywana przez uczniów p. Renaty Wierzchowskiej na zabawę w gry planszowe. Codziennie ktoś przynosił po jednej swojej ulubionej grze i uczył pozostałe dzieci jej zasad. W ten sposób nigdy nie było nudno. Dzieci polubiły spędzać ze sobą czas, poznały się lepiej i na nowo zintegrowały.

 

  • Świetlica 

Konkurs „Zdrowa i kolorowa kanapka”

 Uczniowie przebywający w świetlicy wzięli udział w konkursie kulinarnym „Zdrowa i kolorowa kanapka” zorganizowanym przez jej wychowawców.  Konkurs poprzedziło wystąpienie pielęgniarki pani Małgorzaty Abramczyk na temat zdrowego stylu życia. Zwycięzcami konkursu zostali: Brakoniecka Nicola, Zajkowska Irena, Ołdakowska Julia i Lingo Oliwia. Gratulujemy. 

 

Sportowe przerwy

 „Sport to zdrowie, każdy ci to powie” – uczniowie ze świetlicy tę maksymę znają i każdą przerwę na sportowo spędzają. Świetlicowe Koło Sportowe prowadzone przez p. Iwonę Zagórską wykorzystuje wolną chwilę na grę w piłkę, przewroty, wspinanie na drabinki, koszykówkę, ćwiczenia z wykorzystaniem ławki gimnastycznej i drabinki koordynacyjnej. Głównym celem jest kształtowanie sprawności ruchowej u dzieci i  rozwijanie predyspozycji sportowych. 

 

Świetlicowe rekordy sportowe

Skok w dal – dziewczęta - Milewska Oliwia – 136 cm

 Skok w dal – chłopcy - Łazowski Dawid – 192 cm

Skakanka - Sadowska Patrycja – 837 skoków

Gimnastyka - szpagat:  Zadrożna Maria, Tumidajewicz Julia, Święćkowska Julia, Godlewska Edyta, Zalewska Nikola, Gadomska Klara 

Rzuty - Wasilewski Filip – 350

Stanie na jednej nodze - Kwiesielewicz Krystian – 60 minut

Hula hop - Sadowska Patrycja  – 50 min 30 s.

Wieża z drewnianych klocków - Malinowski Adam – 182 cm

Brzuszki - Kopyciński Tomasz – 40

Przerzut bokiem (gwiazda)  - Tumidajewicz Antoni, Kamiński Brajan, Zajkowska Irena, Zalewska Magda, Zadrożna Maria. Gratulujemy. 

 

  • Andrzejki 

Tegoroczne andrzejki w klasach I a p. Joanny Rydzewskiej, I b p. Moniki Kuryś, I c p. Anny Gryczkowskiej, II b p. Barbary Rogalskiej, II d p. Katarzyny Karpińskiej oraz III a p. Jadwigi Laszczkowskiej miały przeróżne formy. Były wróżby, tańce, zabawy w towarzystwie animatora „Tęczowy kuferek”, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz „wieczorek” klasowy jako impreza alternatywna dla tradycyjnych andrzejek. „Wiktorki, Adrianki i inne Miłoszki” to klasowe gry i zabawy z chustą animacyjną,  które doskonale zastąpiły wróżby i czary. Wszystkie dzieci bardzo miło spędziły ten czas. Zabawa była udana.

 

Więcej wydarzeń: sp4.grajewo.com

GALERIA ZDJĘĆ 

Zapraszamy - SP 4 Grajewo

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.