Wieści z Radziłowa

aktualizacja: 2020-03-12 11:17:49     nr wiadomości: 41772     przeczytano: 1971     Ilość komentarzy komentarze: 0

Po raz kolejny Ochotnicza Straż Pożarna w Radziłowie otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu Fundusz Naturalnej Energii, którego Organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. –  EKO- Aktywni i Kreatywni II. Kwota 10 000 zł zostanie przeznaczona na kontynuację działań podjętych w poprzednim roku w ramach projektu EKO-Aktywni i Kreatywni.

Ekologia to bardzo ważny dział, o którym nieustannie należy przypominać. Projekt ochotników z Radziłowa to doskonała forma wyrobienia i utrwalenia nawyków i zachowań ekologicznych.  Wśród podjętych działań możemy wskazać m.in. sadzenie krzewów i roślin ozdobnych, warsztaty z upcyklingu, zajęcia ekologiczne oraz ekologiczne konkursy takie jak: „ Wiem jak segregować” konkurs plastyczny dla uczniów szkół gminnych, ”Eko – piosenka” gminny konkurs wokalno – muzyczny, „ Gmina Radziłów pachnąca ziołami” konkurs sołectw, którego celem jest zaprojektowanie koncepcji ogródka ziołowego na działce w swojej miejscowości bądź sołectwie, gminny konkurs literacki o tematyce przyrodniczo- ekologicznej oraz międzyszkolny konkurs zbiórki odpadów.

fot. UG Radziłów
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.