Wieści z Niedźwiadnej

aktualizacja: 2019-04-04 16:47:53     nr wiadomości: 38897     przeczytano: 1054     Ilość komentarzy komentarze: 0

    W Szkole Podstawowej im. Zesłańców  Sybiru w Niedźwiadnej 2 kwietnia 2019 roku odbył się finał akcji "Polska na niebiesko", której tegoroczne hasło brzmiało: "Autyzm. Wystarczy zrozumieć". Na znak solidarności z osobami z autyzmem we wtorek cała społeczność szkolna ubrała się na niebiesko, a przygotowana na ten dzień dekoracja szkoły także była w niebieskich barwach. Wszyscy uczniowie, którzy tego dnia przyszli ubrani na niebiesko, byli zwolnieni z odpytywania i kartkówek. W tygodniu poprzedzającym finał, Pani Edyta Kudrawiec i Pani Anna Kozikowska przeprowadziły zajęcia dla uczniów wg scenariusza opracowanego przez Fundację JiM. W ramach zajęć nasi uczniowie zapoznani zostali z charakterystyką spektrum autyzmu, dowiedzieli się o trudnościach i mocnych stronach osób z autyzmem, a także w jaki sposób można im pomagać. Poznali świat przez pryzmat osoby dotkniętej  autyzmem. Dlatego nikogo nie dziwi już fakt, że słowo „złość” kłuje, a jej smak jest gorzki i kwaśny”, natomiast słowa wypowiadane w języku angielskim „są miękkie i smakują tak delikatnie, jak lody śmietankowe”.

Fundację JiM każdego dnia tworzy lepszy świat dla osób z autyzmem i ich rodzin. Dąży do tego , aby jak najwięcej osób zrozumiało jak wygląda ich świat i z jakimi trudnościami mierzą się każdego dnia.

Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy przyłączyć się do akcji „Polska na niebiesko” i być częścią zmiany. Spotykając osobę, która zachowuje się niecodziennie, czy dziecko krzyczące bez powodu – nie oceniamy. Zrozumienie i akceptacja to najważniejsza zmiana.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.