Wieści z Niedźwiadnej

aktualizacja: 2019-03-18 20:13:21     nr wiadomości: 38734     przeczytano: 1837     Ilość komentarzy komentarze: 0

Współczesne szkolnictwo z pewnością różni się od rozwiązań stosowanych w edukacji kilkanaście lat temu. Nowoczesna szkoła na co dzień korzysta ze zdobyczy technologii wykorzystując różne multimedia w edukacji. Aktualnie nikogo już nie dziwi obecność projektorów, tablic multimedialnych oraz komputerów w salach lekcyjnych. Ważne! Na zakup pomocy dydaktycznych, organy prowadzące placówki mogą otrzymać dofinansowanie.

W ramach rządowego programu "Aktywna tablica" środki na realizację m.in. projektu „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej” otrzymała gmina Szczuczyn. Jeszcze w tym roku szkolnym do dyspozycji uczniów pozostanie m.in. tablica interaktywna, laptopy z systemem operacyjnym, tablety i magiczny dywan.

Wprowadzanie nowoczesnych technologii do edukacji szkolnej jest nieuniknionym krokiem w ewolucji edukacji w szybko zmieniającym się współczesnym świecie. Uwzględnienie Internetu, tablic interaktywnych, platform edukacyjnych, programów interaktywnych oraz urządzeń mobilnych w programie nauczania, niesie wiele korzyści zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Zdaniem ekspertów połączenie zajęć z technologią i niektórymi nowymi strategiami znacznie zwiększa zaangażowanie uczniów, podnosi wyniki nauczania i sprawia, że uczeń staje się bardziej niezależny.

e-Grajewo.pl

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.