Wieści z "Maratonki"

Coraz więcej startów mają na swoim koncie zawodnicy grajewskiej Maratonki i jest to chyba najbardziej udany sezon pod tym względem. Dowodzą tego również ostatnie dwa weekendy. Niewątpliwie najważniejszy w tym roku był udział Adama Sawickiego i Marcina Myszki w Maratonie Berlińskim, poprzedzony kilkumiesięcznymi przygotowaniami. W niedzielę 20 września wyruszyli oni na trasę 42km195m w gronie podad 40 tysięcy biegaczy z ponad 140 krajów.

Zwyciężył oczywiście tryumfator poprzedniej edycji Haile Gebrselassie. Nie został co prawda pobity zeszłoroczny (nieoficjalny rekord świata) rezultat 2:03:59, ale Haile najszybciej jak dotąd na świecie przebiegł 30 km, gubiąc wszystkich pacemakerów. Nasi maratończycy w dobrej formie ukończyli bieg, a Adam Sawicki o 7 min poprawił swój rekord życiowy (3:51.06).

Upalna jak na wrzesień pogoda trochę dokuczyła Marcinowi (4:41:57), ale dzielnie dobiegł do mety. Dużym zaskoczeniem były nie tylko rozmiary imprezy, ale wspaniała atmosfera, tłumy kibiców na całej trasie, muzyka - 70 zespołów przygrywałozawodnikom podczas biegu. Dzień wcześniej 17.09 nasi zawodnicy reprezentowali Grajewo w XXXII Biegu Lechitów w Gnieźnie. Na starcie na Ostrowie Lednickim wśród ponad 500 biegaczy stanęli Krzysztof Drężek i Krzysztof Borawski. W Berlinie przeszkadzało słońce a w Gnieźnie silny wiatr, czasy zawodników nie były więc rewelacyjne, ale finisz pod górę pod Katedrą Gnieżnieńską to niezapomniane przeżycie. Miejsca Krzysztofów były całkiem przyzwoite - odpowiednio w kat 35 (1:38:16) i 53 (1:51:53). Pozostałe starty zawodników Maratonki: 17.09.09 Bartek Talaga w Teście Coopera w Warszawie 2790m (o 200m poprawiłswój rekord), 13.09.09 Monika Terebun zwyciężyła w XY Jubileuszowym biegu im. ks. Stanislawa Brzóski w Łukowie na 10km (41:45), Edek Terebun zajął 7 miejsce (34:21) 26 i 27 września startujemy w Maratonie Warszawskim, Biegu o Puchar MSiT w Łomży, 17 Crossie Gołdapskim.