• 4 komentarzy
  • 7390 wyświetleń

Warmia wygrała z liderem

Piłkarze WARMII Grajewo wygrali w sobotę 2:1 z RUCHEM Wysokie Mazowieckie i to na boisku lidera rozgrywek SALTEX IV ligi! Choć w meczu nie mogli zagrać podstawowi zawodnicy tacy jak Maksym Mirva, Janusz Stankiewicz i Łukasz Domurat to zwycięstwo WARMII było jak najbardziej zasłużone. Prowadzenie dla grajewian zdobył w 9 minucie meczu Brazylijczyk Edison wykorzystując dokładne podanie Pawła Sypytkowskiego z rzutu wolnego. Właśnie Sypytkowski w 20 minucie miał doskonałą sytuację do podwyższenia prowadzenia po dośrodkowaniu Mikuckiego, ale strzał naszego zawodnika obronił Rafał Rakowiecki. Jak to w futbolu często bywa – niewykorzystana okazja szybko się zemściła i w 24 minucie po rzucie rożnym Michał Poduch wyrównał na 1:1. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkarz RUCHU kopnął w polu karnym Edisona i sędzia Daniel Niemyjski podyktował rzut karny dla WARMII, który na gola zamienił kapitan zespołu Marcin Arciszewski.

W drugiej połowie gospodarze rzucili się do ataku i w 51 minucie Arciszewski sfaulował w naszym polu karnym Kamila Stankiewicza z RUCHU. Strzał z 11-tu metrów Adriana Mleczka obronił Krzysztof Gieniusz a kilka sekund później po kontrataku Tomasz Dzierzgowski był bliski pokonania Rakowieckiego. Gospodarze starali się do ostatnich minut odmienić losy meczu, ale tak naprawdę to w całym meczu stworzyli sobie znacznie mniej okazji bramkowych od WARMII. Praktycznie jedynie po rzutach rożnych RUCH „istniał” w naszym polu karnym. Tych rzutów rożnych w całym spotkaniu gospodarze mieli osiem – zresztą dokładnie tyle co WARMIA - i tak naprawdę nie było ze strony gospodarzy innych okazji do zdobycia bramek. Cały zespół WARMII zasłużył na słowa pochwały a przede wszystkim nasza defensywa z Gieniuszem w bramce.

Porażka z WARMIĄ była dla lidera rozgrywek pierwszą w rundzie wiosennej a dopiero trzecią w tym sezonie. Nasz zespół odrobił trzy punkty ze sporej straty do RUCHU. Okazja aby odrobić tych punktów więcej nadarzy się już w najbliższą środę. W Dąbrowie Białostockiej nasz zespół zmierzy się z tamtejszym DĘBEM w zaległym meczu, który miał się odbyć w pierwszej kolejce rundy wiosennej.

05.05.2018 Wysokie Mazowieckie, Stadion Miejski

RUCH Wysokie Mazowieckie - WARMIA Grajewo  1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Edison 9', 1:1 Michał Poduch 24', 1:2 Marcin Arciszewski 45' + 1' (rzut karny)

RUCH: 1.Rakowiecki - 4.Kujawa, 5.Stankiewicz, 7.Brokowski, 9.Stypułkowski (87' 20.Sawicki) - 97.Grochowski, 15.Janik (70' 8.Styś), 16.Poduch, 18.Karbovski, 14.Mleczek - 11.Bondziul (74' 6.Faszczewski)

REZERWA: 12.Dobreńko - 2.Decewicz, 6.Faszczewski, 8.Styś, 13.Kondraciuk, 17.Jóźwiak, 20.Sawicki

WARMI: 1.Gieniusz - 5.Randzio, 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 2.Krupa -  4.Mikucki (74' 14.E.Zarzecki), 15.P.Zarzecki, 19.Cybulski (87' 20.Kondratowicz), 10.Kozikowski (90' 8.Górski), 16.Sypytkowski (66' 9.Chyliński) - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 12.Sobolewski - 14.E.Zarzecki, 11.P.Górski, 9.Chyliński, 20.Kondratowicz

Sędzia: Daniel Niemyjski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Poduch, Karbovski, Rakowiecki (RUCH), Edison, Krupa, Mikucki, Sypytkowski (WARMIA)