Wiadomości

• 3 komentarzy
  • 6266 wyświetleń

Warmia - ŁKS 1926 2:1

W sobotnie popołudnie po emocjonującym meczu w Grajewie WARMIA pokonała ŁKS 1926 Łomża 2:1. Mecz zgromadził ponad 300-osobową publiczność, która na pewno miała powody do zadowolenia. Od lat konfrontacje obu zespołów podgrzewają kibiców zarówno z Grajewa jak i z Łomży. Grupa sympatyków gości nie zdecydowała się skorzystać z zakupu biletów (zgodnie z ograniczeniami przeznaczone było dla nich 25% pojemności trybuny dla gości) i dopingowała swój zespół z ul. Sportowej pod okiem licznie zgromadzonej policji.

Do spotkania grajewianie przystąpili osłabieni brakiem Tomka Dzierzgowskiego, który nabawił się urazu pleców. Ze względu na brak zwolnienia z pracy nie zagrał też Aleksander Popławski. W tej sytuacji trener Zawadzki zmuszony był dokonać roszad w składzie. Środek pomocy stanowili… nominalni środkowi obrońcy: Koszczuk, Arciszewski i Domurat. W ataku zagrał Piotr Chyliński.

Od pierwszych minut meczu goście przeważali, ale w 9 minucie sędzia nie zareagował na faul obrońcy ŁKS na wychodzącym na czystą pozycję Hołtynie. Zdecydowanie należała się czerwona kartka piłkarzowi z Łomży. To była jednak nieliczna okazja WARMII w pierwszej połowie. Łomżanie byli lepsi, grali szybciej, stwarzając sobie okazje podbramkowe. W 27 minucie jedną z nich wykończył Mateusz Koc. Kilka minut później przypadkowe zagranie ręką Kamila Randzio w polu karnym przyniosło gościom „jedenastkę”. Do piłki podszedł najlepszy zawodnik ŁKS Patryk Szymański, który jeszcze jesienią brylował w III-ligowej POGONI Grodzisk Mazowiecki, ale nasz specjalista od obrony karnych Filip Święciński znakomicie wyczuł intencje strzelca. Swoją drogą Filip ma „patent” na rzuty karne wykonywane przez łomżan. Dwa lata temu w półfinale rozgrywek o Puchar Polski to właśnie on walnie przyczynił się do awansu WARMII i wyeliminowania ŁKS broniąc dwa rzuty karne. W końcówce pierwszej połowy Filip jeszcze raz fantastycznie odbił strzał Szymańskiego po akcji prawą stroną boiska.

Chyba mało kto po pierwszej połowie liczył na zdobycz punktową naszego zespołu. Tymczasem po przerwie WARMIA powalczyła. Sygnał do ataku dał Mikucki, którego strzał obronił Sobieski. W 51 minucie znów Mikucki dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Domurata, który zdobył wyrównującego gola. W kolejnej fazie meczu mieliśmy wjazd karetki na boisko, gdy jeden z zawodników ŁKS miał problemy z oddychaniem i czerwoną kartkę dla asystenta trenera gości Alberta Rydzewskiego. Gdy wydawało się, że mecz pozostanie nierozstrzygnięty w 86 minucie jedna z akcji WARMII przyniosła trafienie w poprzeczkę bramki po strzale Kacpra Śleszyńskiego. Odbitą piłkę do bramki skierował ponownie Domurat, który tym samym zdobył swoją szóstą bramkę w rundzie wiosennej. Warto przypomnieć, że Łukasz wrócił do zespołu po niemal dwuletniej przerwie w treningach.

Naszemu zespołowi należą się brawa i słowa uznania. Za ambicję i walkę do końca, pomimo nieudanego początku meczu.

Dzięki zwycięstwu piąta w tabeli WARMIA zrównała się punktami z ŁKS, który jednak wyprzedza grajewian korzystniejszą różnicą bramek w spotkaniach bezpośrednich.