Warmia - Wigry 1:4

W swoim pierwszym sparingu podczas przygotowań do sezonu 2012/2013 WARMIA przegrała 14.07.2012 w Grajewie z II-ligowymi WIGRAMI Suwałki 1:4 (0:1). Do meczu nasz zespół przystąpił po zaledwie trzech treningach, podczas gdy przeciwnicy trenują już od dwóch tygodni i rozegrali dotąd trzy gry kontrolne. Inny etap przygotowań był widoczny na boisku w grze obu zespołów.
W WARMII ze względu na obowiązki zawodowe zabrakło kapitana Marcina Arciszewskiego oraz Konrada Kowalko, który dziś zawiera związek małżeński. Nie grał także Piotr Chyliński, który narzeka na uraz kolana. Tylko na pierwszych zajęciach trenował z naszą drużyną obrońca Filip Jurczuk - w kolejnych dniach nie pojawił się już w Grajewie. Od czwartku do zespołu dołączył bramkarz Łukasz Łopatowicz. Ten urodzony 3 czerwca 1989 roku zawodnik w rundzie wiosennej bronił barw HETMANA Białystok, którego jest wychowankiem. Jesienią ubiegłego sezonu rozegrał 10 spotkań w III-ligowej SPARCIE Brodnica a przez dwa wcześniejsze sezony był rezerwowym bramkarzem II-ligowej ELANY Toruń. Łukasz będzie trenował z WARMIĄ co najmniej do końca następnego tygodnia i po meczu z TUREM Bielsk Podlaski zapadnie decyzja co do jego losów w naszym zespole.

Innym zawodnikiem, który od wczoraj trenuje w Grajewie jest Michał Tchórznicki w przeszłości zawodnik KP Michałowo i futsalowego MOKS Słoneczny Stok Białystok.
Dzisiejszy mecz rozpoczął się od szturmu suwalczan na bramkę WARMII i już w 2 minucie meczu piłka trafiła w poprzeczkę po strzale Grudzińskiego. Po kilku minutach nasi zawodnicy jakby otrząsnęli się z przewagi WIGIER. W 8 minucie Karol Kosiński w indywidualnej akcji został sfaulowany na polu karnym gości i sędzia Marek Bilmin podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Nigeryjczyk Michael Sanni, lecz jego słaby strzał pewnie obronił Karol Salik. W kolejnych minutach gry nasi piłkarze skonstruowali kilka groźnych akcji a najlepszej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Bartłomiej Wierzbicki, który po podaniu Kosińskiego z bliska strzelił w bramkarza. Końcówka pierwszej połowy należała znów do suwalczan – pod naszą bramką zrobiło się groźnie w 39 minucie za sprawą Tomasza Tuttasa, którego strzał obronił dobrze spisujący się Łopatowicz. W ostatniej minucie tej części gry WIGRY przeprowadziły bramkową akcję. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska błąd popełnił młody Paweł Sypytkowski i Maciej Kisiel strzałem głową pokonał 16-letniego Rafała Jeglińskiego, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Już przed dzisiejszym meczem trener Strzeliński zdecydował, że okazję gry będzie miał każdy z zawodników i w ten sposób w naszym zespole pojawiło się na boisku aż 24 zawodników w tym czterech bramkarzy.
Sześć minut po przerwie fatalny błąd popełnił Michał Tchórznicki, który... podał do będącego przed naszym bramkarzem Kisiela. Gieniusz znakomicie obronił strzał napastnika WIGIER, ale odbitą przez naszego bramkarza piłkę Kisiel podał do Pomiana a ten z najbliższej odległości zdobył drugiego gola dla suwalczan. W 55 minucie miała miejsce jedna z nielicznych akcji groźnych akcji WARMII w drugiej połowie. Krukowski po ładnej akcji podał z lewej strony boiska do Kosińskiego, lecz strzał naszego pomocnika obronił Salik. Dziesięć minut później świetnym uderzeniem spoza pola karnego Adam Pomian pokonał Gieniusza i WIGRY prowadziły 3:0. W 68 minucie znakomitym podaniem popisał się 19-letni Tomasz Hudoń. Piłka zagrana ze środka pola trafiła na prawą stronę do Marcina Baczewskiego, który podał do Łukasza Wójcika a ten pokonał bramkarza gości. W 83 minucie po rzucie rożnym Adrian Karankiewicz pokonał Romanowskiego i ustalił wynik meczu na 4:1 dla WIGIER. W tym okresie gry na boisku w naszym zespole występowało aż 9 młodzieżowców urodzonych w 1992 roku i młodszych.
Kolejny sparing nasz zespół rozegra w najbliższą środę 18 lipca o 17:30 na boisku przy klubie HADES. Przeciwnikiem WARMII będzie trzeci zespół minionego sezonu w IV lidze warmińsko – mazurskiej ZNICZ Biała Piska.

14.07.2012 WARMIA Grajewo – WIGRY Suwałki 1:4 (0:1)
0:1 Maciej Kisiel 45’, 0:2 Adam Pomian 51’, 0:3 Adam Pomian 65’, 1:3 Łukasz Wójcik 68’, 1:4 Adrian Karankiewicz 85’
WARMIA: Łopatowicz (40’ Jegliński, 46’ Gieniusz, 83’ Romanowski) – Randzio (57’ Mikucki), Naliwajko (65’ Koszczuk), Domurat, Sypytkowski (60’ Strzeliński) – Górski (65’ Baczewski), Hudoń (72’ Grochowski), Tchórznicki (55’ M.Tuzinowski), Sanni (46’ Wójcik), Kosiński (68’ Szumowski) – Wierzbicki (46’ Krukowski, 83’ Lekenta)
WIGRY: Salik – Sobolewski (46’ Cesarek), Sołowiej, Kotojan, Karankiewicz – Grudziński (46’ Jastrzębski), Łapiński (65’ Omilianowicz), Słowicki (60’ Pilichowski), Gondek – Tuttas (46’ Pomian), Kisiel (60’ Makaradze)
Sędziował: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)