• 1 komentarzy
  • 8058 wyświetleń

Warmia - CRESOVIA 4:0

Wysokim zwycięstwem 4:0 nad CRESOVIĄ Siemiatycze zainaugurowali piłkarze WARMII Grajewo nowy sezon rozgrywek IV ligi. Zespół trenera Leszka Zawadzkiego do spotkania przystąpił osłabiony brakiem kilku zawodników (Mirva, Dzierzgowski, Chyliński, Sypytkowski, Eryk Zarzecki, Krupa, Mściwujewski i Marczykowski), ale nie dał szans gościom, choć do przerwy grajewianie mieli problemy z potwierdzeniem swojej wyższości piłkarskiej zdobyciem gola. Prowadzeni przez byłego trenera WARMII Artura Dakowicza goście w pierwszych 45 minutach bronili się całkiem nieźle. WARMIA już na starcie meczu nie wykorzystała kapitalnej okazji, gdy w 2 minucie Kozikowski w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka. W pierwszej części meczu przeważali grajewianie, ale klarownych sytuacji do zdobycia gola nie stworzyli sobie zbyt wiele. Nie stworzyli ich także goście i do przerwy był bezbramkowy remis.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy kapitalnym podaniem z linii środkowej boiska w pole karne gości popisał się Kamil Randzio. Piłka trafiła do Kozikowskiego, który pięknym strzałem z woleja zdobył gola. W 58 minucie Kozikowski znów pokazał się z dobrej strony strzelając na bramkę – bramkarz CRESOVII odbił piłkę, ale Łukasz Domurat niczym rasowy snajper znalazł drogę do siatki. Sześć minut później niezwykle szybki Kondratowicz powalczył o piłkę, dobiegł do niej tuż przed linią końcową, wycofał do Mikuckiego a ten podwyższył na 3:0. WARMIA panowała na boisku a kolejne gole mogli zdobyć przede wszystkim Kondratowicz, który był sam na sam z bramkarzem oraz Edison, po którego kapitalnym strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek. Czwartą bramkę dla WARMII zdobył aktywny i grający dobry mecz młodziutki Kondratowicz, który w 85 minucie wykorzystał swoją drugą w tym meczu sytuację sam na sam z bramkarzem CRESOVII. Cztery minuty wcześniej boisko z powodu drugiej żółtej kartki musiał opuścić Malewski z zespołu gości. W końcówce bliski zdobycia gola był jeszcze Mikucki, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Goście na dobrą sprawę tylko raz sprawdzili umiejętności Sobolewskiego, który w 74 minucie w świetnym stylu obronił strzał Kellasa. Tym samym WARMIA odniosła wysokie i w pełni zasłużone zwycięstwo.

Sezon 2018/2019 rusza w szybkim tempie – już w środę 15 sierpnia odbędzie się druga kolejka rozgrywek a w niej nasz zespół zmierzy się w Goniądzu z tamtejszą BIEBRZĄ. Początek meczu o 17:00. Na własnym boisku WARMIA wystąpi w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 17:00 a przeciwnikiem grajewian będzie WISSA Szczuczyn. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.   - informuje Janusz Szumowski

11.08.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - CRESOVIA Siemiatycze  4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kozikowski 47', 2:0 Łukasz Domurat 58', 3:0 Marcin Mikucki 64', 4:0 Dawid Kondratowicz 85'

WARMIA: 12.Sobolewski –  5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz (80' 20.Koszczuk) - 4.Mikucki, 19.Cybulski, 10.Kozikowski (76' 11.Górski), 3.Domurat,  15.P.Zarzecki (84' 13.Wójcicki) -   7.Kondratowicz

REZERWA: 12.Sobolewski - 20.Koszczuk, 11.P.Górski, 13.Wójcicki

CRESOVIA: 12.Malinowski - 5.Kurek, 19.A.Barwiejuk, 10.D.Barwiejuk (83' 3.Piotrowski), 26.Moczulski, 16.K.Krasowski, 6.Kellas, 99.Kryński, 11.Radziszewski, 9.Gołubkiewicz (Kpt), 7.Malewski
REZERWA: 3.Piotrowski, 15.Niewiarowski, 25.Walendziuk, 8.Weremczuk, 23.P.Krasowski, 21.Dawidziuk

Sędzia: Piotr Karwowski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Mikucki, Stankiewicz, Domurat (WARMIA), K.Krasowski, Malewski (dwie) (CRESOVIA)

Czerwona kartka: Marcin Malewski 81' - w konsekwencji drugiej żółtej kartki