Warmia – TUR BIELSK 0:0

DESZCZ PRZERWAŁ CZWARTOLIGOWY MECZ W GRAJEWIE.

Środowy mecz IV ligi piłki nożnej Warmia Grajewo – Tur Bielsk Podlaski został przerwany po pierwszej połowie z powodu ulewnego deszczu. Początek meczu, to ładna letnia pogoda. Jednak w trakcie spotkania zaczęły pojawiać się chmury i zaczęło padać. Z każdą chwilą deszcz stawał się coraz intensywniejszy, a w przerwie było to wręcz oberwanie chmury. I kiedy płyta stadionu zaczęła pokrywać się kałużami wody sędziowie podjęli decyzję o odwołaniu meczu. O dokończeniu wkrótce zadecyduje Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Ligowa potyczka na szczycie tabeli rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gości, którzy przez 45 minut mieli kilka niezłych okazji do strzelenia przynajmniej jednej bramki. Gospodarze rzadko atakowali i musieli się skupić na grze w liniach obronnych.

Już w 4 minucie z daleka uderza Paweł Zawadzki, a z wielkimi kłopotami broni Łukasz Sobolewski. Za chwilkę błąd obrony i ponownie Zawadzki silnie strzela tuż obok słupka. Po tym zachęceni goście często gościli pod polem karnym gospodarzy, którzy swe kontrataki kończyli z reguły przed polem karnym. Warmia pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 26 minucie. Jednak zagranie Janusza Stankiewicza przeszło obok bramki. Kilka minut później Rafał Kozikowski nie opanował piłki w środku pola karnego, a dobitka Mateusza Cybulskiego trafia w plecy obrońcy. W 35 minucie Tur nie wykorzystuje błędu bramkarza i tylko rzut rożny. Za chwilkę Dawid Kondratowicz strzela tuż nad poprzeczką, a kolejny rajd Tomasza Dzierzgowskiego kończy się zagraniem w pole karne, które pewnie wyłapuje Paweł Bondziul. W 42 minucie tylko przepiękna interwencja Sobolewskiego ratuje gospodarzy przed utratą bramki. Po chwili Zawadzki strzela tuż obok słupka. W tym momencie rozpoczyna się ulewa.

W trakcie przerwy nadal intensywnie padało i sędziowie po kilkunastu minutach i oględzinach płyty podjęli decyzję o odwołaniu spotkania. Teraz trzeba poczekać na termin dokończenia meczu.

W najbliższą sobotę Warmia jedzie na mecz do Augustowa z dobrze spisującą się Spartą. Początek o godz. 15.oo.

WJ

WARMIA GRAJEWO – TUR BIELSK PODLASKI 0 : 0 po I połowie. Mecz odwołany z powodu stanu boiska po opadach deszczu.

WARMIA: Sobolewski – Arciszewski, Randzio, Stankiewicz, Edison,Cybulski, Mirva, Mikucki, Kozikowski, Dzierzgowski, Kondratowicz. Trener: Leszek Zawadzki.

TUR: Bondziul – R. Kulikowski, Kosiński, Zawadzki, Niemczynowicz, Pęza, Łochnicki, Stypułkowski, Lewczuk, Walczuk (31 Falkowski), K. Kulikowski. Trener: Paweł Bierżyn.

Żółte kartki: Dzierzgowski (Warmia).

Sędziowali: Konrad Lewończuk jako główny oraz Michał Renkiewicz i Piotr Ukalski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).