Wakacyjny "Teatrzyk Kamishibai"

aktualizacja: 2020-07-07 17:52:33     nr wiadomości: 42830     przeczytano: 5322     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wakacyjny „Teatrzyk Kamishibai – Królestwo Krówki Matyldy” w Muzeum Mleka

W lipcowy wtorek odbyły się pierwsze wakacyjne warsztaty w Muzeum Mleka na które dzieci czekały z niecierpliwością.  Najmłodsi mieszkańcy Grajewa odpowiedzieli na zaproszenie Krówki Matyldy i razem z nią obejrzały bajkę, która opowiadała  o jej Mlecznym Królestwie. 

Następnym etapem były warsztaty Kamishibai. Dzieci wykazały się wyobraźnią i kreatywnością. Stworzyły przepiękne ilustracje, dzięki którym mogły zaprezentować  wspólnie stworzoną z nich opowieść. 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne wakacyjne warsztaty w Muzeum Mleka.

 

Czym jest Kamishibai? Nazwa brzmi dla nas bardzo egzotycznie. Wywodzi się z ona z Japonii od słów: KAMI – papier i SHIBAI – teatr, czyli Papierowy Teatr. Jest to technika opowiadania, czytania, która wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai). To właśnie w niej przedstawia się kolejne fragmenty historii, bajki lub opowiadania.

 

CTM-MM

 
       - CTM MM 14 VII
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.