Wakacje MDP

aktualizacja: 2019-08-23 17:30:23     nr wiadomości: 39997     przeczytano: 1882     Ilość komentarzy komentarze: 0

6 sierpnia 2019 roku zakończył się 10 – dniowy obóz szkoleniowo-wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych funkcjonujących przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu. Tegoroczny obóz zorganizowano w Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym „Proserwy” w Serwach koło Augustowa. Organizatorem obozu była Ochotnicza Straż Pożarna w Radziłowie przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Zajęcia szkoleniowe realizowano w oparciu o program zatwierdzony przez organizatora obozu. Tematyka szkolenia obejmowała zajęcia teoretyczne i praktyczne mające na celu doskonalenie umiejętności obsługi sprzętu i ocenę stanu wyszkolenia poszczególnych członków. Poza zajęciami programowymi uczestnictwo w obozie było doskonałą okazją do letniego wypoczynku połączonego z szeregiem atrakcji, wśród których nie zabrakło rejsu statkiem po augustowskich jeziorach, spływu kajakowego, wycieczek i rozgrywek sportowych oraz spotkania ze strażakami, policjantami i funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zakończenia obozu dokonali organizatorzy z udziałem zaproszonych gości: komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. bryg. Andrzeja Jabłońskiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie  dha Mirosława Gądka oraz sekretarza Urzędu Gminy w Wąsoszu pani Agnieszki Wróblewskiej. W krótkim podsumowania komendant powiatowy PSP w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński przekazał uczestnikom pozdrowienia i najlepsze życzenia od podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Wendta.

W obozie wzięło udział 20 osób – dziewcząt i chłopców należących do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którym towarzyszyło 3 opiekunów i 2 instruktorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie i Nadleśnictwo Rajgród. Środki finansowe na zorganizowanie obozu pochodziły z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Gminy w Wąsoszu oraz uczestników zadania.  - informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.