wtorek, 19 marca 2024

WARMIA w półfinale!

W ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego WARMIA Grajewo pokonała 5:0 w Korycinie miejscową KORĘ. Nasz zespół awansował do półfinału w którym zmierzy się z jednym z trzech pozostałych uczestników: OLIMPIĄ Zambrów, KS Wasilków lub ŁKS 1926 Łomża.

Mecz w Korycinie był premierowym spotkaniem w historii obu klubów. Samo spotkanie przebiegało pod dyktando grajewian, którzy powinni wygrać zdecydowanie wyżej, lecz marnowali szereg znakomitych okazji bramkowych. Ambitni gospodarze nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się naszemu zespołowi, który udowodnił, że poważnie podchodzi do rozgrywek pucharowych. Prowadzenie dla WARMII zdobył Paweł Sypytkowski w 20 minucie. To była czwarta stuprocentowa okazja naszego zespołu od początku meczu – do gola Sypytkowskiego dogodne sytuacje zmarnowali Mikucki i właśnie Sypytkowski a po strzale Dzierzgowskiego gospodarzy uchroniła poprzeczka. W 29 minucie po idealnym dośrodkowaniu Cybulskiego głową na 2:0 podwyższył Zarzecki. W ostatniej minucie pierwszej połowy z rzutu karnego trzeciego gola strzelił Mateusz Cybulski. Wcześniej doskonałe okazje mieli Dzierzgowski (po jego strzale piłka uderzyła w słupek) oraz dwukrotnie Dawid Kondratowicz. W drugiej połowie po fatalnym błędzie obrońcy gospodarzy w 60 minucie Dzierzgowski zdobył czwartego gola. Nasz zespół po kilku zmianach nie forsował już takiego tempa jak w pierwszej połowie, ale po przerwie znowu nie wykorzystaliśmy doskonałych okazji – dwie Kondratowicza, jedna Drażby… Dopiero w 88 minucie po dokładnym dośrodkowaniu Kozikowskiego Sypytkowski zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu ustalając jego wynik na 5:0 dla WARMII.

Skrót meczu:

17.04.2019 Korycin, KORA ARENA

1/4 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego

KORA Korycin - WARMIA Grajewo 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Paweł Sypytkowski 20', 0:2 Przemysław Zarzecki 29', 0:3 Mateusz Cybulski 45' (rzut karny), 0:4 Tomasz Dzierzgowski 60', 0:5 Paweł Sypytkowski 88'

KORA : 12.Bojarzyński - 11.Klepacki (Kpt), 20.Szewczul, 2.Buranewicz, 17.D.Woźniewski (56' 7.Zalesko), 8.Redo (56' 25.Perkowski), 22.M.Swienc, 23.Bernatowicz, 6.Latkowski (70' 16.Lech), 4.P.Świenc, 9.Popowski

REZERWA: 19.P.Bernatowicz, 21.H.Woźniewski, 18.Brylewicz, 25.Perkowski, 7.Zalesko, 16.Komosa

WARMIA: 12.Sobolewski (79' 1.Święciński) - 5.Randzio (Kpt) 18.Edison, 3.Domurat, 6.Stankiewicz (62' 14.Koszczuk) - 4.Mikucki (46' 10.Kozikowski), 19.Cybulski (46' 17.Arciszewski), 15.Zarzecki, 16.Sypytkowski 11.Kondratowicz, 7.Dzierzgowski (67' 20.Drażba)

REZERWA: 1.Święciński - 14.Koszczuk, 10.Kozikowski, 20.Drażba, 17.Arciszewski

Sędzia: Leszek Bielicki (Zambrów)

W sobotę z TUREM!

W Wielką Sobotę WARMIĘ czeka wyjazdowy mecz w Bielsku Podlaskim z miejscowym TUREM. Zespół, który w ubiegłym sezonie grał w III lidze wiosną przechodzi kryzys. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Bierżyna sensacyjnie przegrali z KS Śniadowo 2:4. TUR z 32 punktami zajmuje 8 miejsce w tabeli. Z całą pewnością gospodarze zechcą przełamać kryzys w meczu z liderem tabeli – WARMIĄ. Jesienią grajewianie na raty pokonali TURA w Grajewie 3:0 – pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0 a ulewa w przerwie sprawiła, że drugą część meczu rozegrano po tygodniu.

Trener Zawadzki będzie miał w sobotę do dyspozycji wszystkich zawodników. Relację tekstową tradycyjnie przeprowadzimy na stroniehttp://kswarmiagrajewo.org w sobotę od 16:00.

W imieniu Zawodników, Trenerów, Zarządu i własnym życzę Państwu Spokojnych i Zdrowych Świąt Wielkanocnych!

Autor:Janusz Szumowski