• 10955 wyświetleń

WARMIA - SPARTA Augustów 4:1

WARMIA wygrała dziś w Grajewie z IV-ligową SPARTĄ Augustów 4:1 (3:0).

Do meczu nasz zespół przystąpił - niestety tradycyjnie już - osłabiony. Tym razem z podstawowych zawodników brakowało: Macieja Keslera (praca), Pawła Matysiewicza (wyjazd rodzinny), Mariusza Milczarka (rehabilitacja) i Łukasza Wójcika (przeziębienie). Wczoraj warunki umowy z naszym Klubem ustalił Bartłomiej Wierzbicki i tym samym ten zawodnik po załatwieniu formalności transferowych (jest "wolnym" zawodnikiem) zostanie w WARMII i zapewne będzie wkrótce dużym wzmocnieniem naszej ofensywy. Bartek na razie dochodzi do siebie po przebytej operacji kolana i nie jest jeszcze gotowy do gry.

Mecz ze SPARTĄ WARMIA rozpoczęła od zdecydowanych ataków i już w 2 minucie po popisowo wykonanym rzucie rożnym przez Strzelińskiego Konrad Kowalko strzałem głową zdobył prowadzenie dla grajewian. W 13 minucie piękną indywidualną akcją popisał się Paweł Górski, który niczym tyczki slalomowe mijał na prawej stronie boiska piłkarzy z Augustowa i dokładnie wyłożył piłkę Strzelińskiemu a ten ładnym strzałem zdobył drugiego gola. Nasz grający trener w 19 minucie znów ładnym uderzeniem - tym razem głową - trafił piłką w poprzeczkę bramki Piaścika. W 28 minucie kapitalnym prostopadłym podaniem do Krukowskiego popisał się Marcin Arciszewski a nasz 18-letni napastnik niczym rasowy snajper wykończył tą ładną akcję i podwyższył wynik meczu na 3:0.

Po zdobyciu trzeciej bramki nasi piłkarze jakby stracili ochotę do zdobywania kolejnych i na pewien czas oddali inicjatywę SPARCIE. Augustowianie mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki głównie po błędach naszej obrony, lecz mieli fatalnie ustawione celowniki a także świetnie spisywał się w naszej bramce Czapliński.
W drugiej połowie w naszej drużynie wystąpili młodzi zawodnicy, wsparci doświadczonym Maksymem Mirva, który po lekkim urazie wrócił do zespołu. Gra stała się nieco chaotyczna, lecz WARMIA wciąż posiadała przewagę i stwarzała okazje do zdobycia kolejnych bramek. W 60 minucie Marcin Strzeliński po solowej akcji oddał silny strzał, który udało się odbić bramkarzowi SPARTY. W 68 minucie ładną akcję naszego zespołu, który od wprowadzenia piłki do gry przez Czaplińskiego wymienił cztery podania wykończył Rafał Miksza, który świetnym, technicznym lobem pokonał Piaścika. Cztery minuty później 16-letni Mateusz Grochowski kapitalnie uderzył z 25 metrów, lecz piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki gości. Kiedy wydawało się, że dość senna w drugiej połowie gra nie przyniesie już więcej bramek, goście zdobyli honorowego gola po sprytnym uderzeniu Łukasza Sobolewskiego, który zaskoczył Czaplińskiego.

Choć SPARTA z pewnością nie postawiła naszym piłkarzom wysokich wymagań, to jednak cieszy z tego meczu kilka dobrych akcji, które pokazali zwłaszcza nasi najmłodsi piłkarze. W pierwszej jedenastce wyszło w zespole WARMII aż ośmiu wychowanków! W drugiej połowie na boisku wystąpiło ich kolejnych siedmiu. Praca trenerów zespołów młodzieżowych: Józefa Matysiewicza, Mariusza Sobczyka i Wojciecha Kozikowskiego przynosi owoce.

Kolejny mecz kontrolny nasi piłkarze zagrają w najbliższą sobotę w Grajewie na Stadionie Miejskim im . Witolda Terleckiego o godz. 11:00 a ich przeciwnikiem będzie III-ligowa NAREW Ostrołęka, występująca w grupie łódzko - mazowieckiej.

WARMIA Grajewo - SPARTA Augustów 4:1 (3:0)

1:0 Konrad Kowalko 2', 2:0 Marcin Strzeliński 13', 3:0 Krzysztof Krukowski 28', 4:0 Rafał Miksza 68', 4:1 Łukasz Sobolewski 86'

WARMIA: Czapliński - Makowski (46' Sypytkowski), Domurat, Kowalko, Randzio (65' Mikucki) - P. Górski (55' Miksza), Arciszewski (55' M. Tuzinowski), D. Tuzinowski (46' Grochowski), Strzeliński (75' Lekenta) - Krukowski (65' Szumowski), Baczewski (46' Mirva)

SPARTA: K. Piaścik (75' Pyrek) - Kłoczko, Dębkowski, Stefanowski, Dziądziak - Chabasiński, Harasim, Chełmiński (46' Knoch), Kawałko (70' P. Piaścik) - Lech (46' Sobolewski), Gwaj

Sędziował: Marcin Niebrzydowski (Grajewo)