• 6 komentarzy
  • 7826 wyświetleń

WARMIA - MKS Korsze 4:0

WYSOKA WYGRANA GRAJEWSKIEJ WARMII W III LIDZE.

Wreszcie kibice w Grajewie zobaczyli pierwsze zwycięstwo Warmii na swoim boisku. Do tego gospodarze wygrali 4 : 0 i pewnie zainkasowali trzy punkty. Wygrana mogła być wyższa, bo tuż po meczu Marcin Strzeliński – grający trener grajewian powiedział: „dziś było sporo okazji i mimo czterech bramek zagraliśmy nieskutecznie. Ja też zmarnowałem dwie dobre okazje”. Mecz rozpoczął się minutą ciszy po śmierci Kazimierza Kłosa, który w latach 70 – dziesiątych był wyróżniającym się zawodnikiem Warmii w której grał przez całą karierę.

Mecz od początku mógł się podobać nielicznym kibicom. Oba zespoły często stwarzały groźne sytuacje pod bramkami. Już w pierwszej minucie goście zaskoczyli szybką akcją gospodarzy, a Piotr Kozłowski nie trafił w piłkę w dobrej sytuacji. Niejako w odpowiedzi po rzucie rożnym Marcin Strzeliński mocno uderza piłkę, która przeszła tuż obok słupka. W 12 minucie Paweł Matysiewicz po kolejnym rzucie rożnym strzela głową nad poprzeczką. Cztery minuty później Kozłowski strzela, broni Krzysztof Gieniusz, a dobitka wychodzi na rzut rożny. W 19 minucie kontra Warmii. Piłkę przejmuje Mateusz Cybulski, mija obrońców i celnie strzela do siatki rywali. Za chwilkę po wrzutce w pole karne Pawła Sypytkowskiego nad poprzeczką przechodzi uderzenie głową Tomasza Dzierzgowskiego. Po kilku minutach niemal kopia tej akcji i po strzale Dzierzgowskiego tylko rzut rożny. W 30 minucie w ostatniej chwili piłkę ręką po strzale Dzierzgowskiego z lewej strony wybija Dawid Zięba. Cztery minuty po tym Kowalewski po błędzie obrony gospodarzy przechwytuje piłkę, ale jego strzał pewnie broni Geniusz. W 40 minucie ponownie Kozłowski blisko zdobycia bramki i znów bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. Tuż przed końcem pierwszej połowy Kowalewski fauluje Kamila Randzię i otrzymuje drugą żółtą kartkę i za chwilkę zobaczył czerwony kartonik. Mimo osłabienia goście zaatakowali i Kozłowski strzela w boczną siatkę.

Po przerwie widać osłabienie gości. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 47 minucie wymiana piłki między Cybulskim i Marcinem Mikuckim. Ten ostatni strzela obok bramki. Ale minutę później zmiana wyniku. W środku pola futbolówkę przejmuje Cybulski. Zagrywa na lewą stronę do Dzierzgowskiego, który mija obrońcę i zagrywa w pole karne. Tam do piłki dochodzi Marcin Strzeliński i spokojnie strzela drugą bramkę dla gospodarzy.  Sześć minut później  trzeci gol Warmii. I znów akcję zaczyna Cybulski. Podaje do Sypytkowskiego. Ten odgrywa do Dzierzgowskiego, który jeszcze podbija piłkę, odwraca się i celnie strzela do siatki. Od tego momentu gospodarze przyspieszyli i mieli sporo bardzo dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Najlepszy przykład w 65 minucie. Wtedy Strzeliński przedziera się w pole karne, a jego precyzyjne uderzenie trafia w słupek bramki. Kolejne akcje gospodarzy często kończą się odgwizdaniem spalonego, bo tak się śpieszyli po kolejne bramki. Natomiast goście mieli tylko kilka okazji do strzelenia choćby honorowej bramki. W 77 minucie lewą stroną przechodzi Paweł Sawicki. W polu karnym ładnie uderza piłkę, którą Gieniusz pięknie broni, a dobitka trafia w słupek.  W 86 minucie Kozłowski silnie uderza, ale znów na przeszkodzie bramkarz. Warmia też próbowała. Ale czasem pech przeszkadzał jak Dzierzgowskiemu, któremu po rzucie rożnym piłka przypadkowo się od niego odbija i wychodzi poza boisko. W 90 minucie faul na Dzierzgowskim w polu karnym i sędzia pokazał na „11” metr. Do piłki podchodzi poszkodowany i pewnie uderza do bramki rywala i ustala wynik spotkania.

Po meczu Marcin Strzeliński nie krył radości „dziś było bardzo dobrze w pierwszych 25 minutach. Graliśmy niezłą piłkę i co rusz stwarzaliśmy dobre sytuacje. Po pierwszej bramce trochę stanęliśmy. Od początku drugiej połowy graliśmy w przewadze i było lepiej. Efektem trzy bramki. Ale mimo wysokiej wygranej nadal skuteczność zawodzi i musimy nad tym popracować. Cieszy zwycięstwo u siebie. Teraz walczymy o następne punkty.”

WARMIA GRAJEWO – MKS KORSZE  4 : 0 (1:0).

Bramki: 1 : 0 – Mateusz Cybulski 19, 2 : 0 – Marcin Strzeliński 48, 3 : 0 – Tomasz Dzierzgowski 56, 4 : 0 – Tomasz Dzierzgowski 90 karny.

WARMIA: Gieniusz – Arciszewski, Domurat, Mikucki (75 Lekenta), Sypytkowski, Randzio, Strzeliński, Matysiewicz, Mirva, Cybulski (68 Staniszewski), Dzierzgowski. Trener: Marcin Strzeliński, Cezary Łaski.

MKS KORSZE: Zięba – Piwiszkis, A. Gąsiorowski (68 M. Gąsiorowski), Cyliński (60 Bociej), Sawicki (84 Pieksza), Fedczak, Rentkowski (46 Jędrzejewski), Woźniak, Solecki, Kozłowski, Kowalewski. Trener: Zbigniew Marczuk.

Żółte kartki: Cybulski (Warmia) – Piwiszkis, Solecki, Bociej, Kowalewski 2.

Czerwona kartka: Paweł Kowalewski 45 za drugą żółtą.

Sędziowali: Adrian Romaniuk jako główny oraz Marcin Adamski i Marcin Świerzbiński (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).

14.09.2011 WARMIA Grajewo - MKS Korsze 3:1

Bramki: Bartłomiej Wierzbicki (2) 28', 44', Paweł Górski 73' - Krzysztof Piwiszkis 23'

21.04.2012 MKS Korsze - WARMIA Grajewo 2:1

Bramki: Piotr Kozłowski 77', Wojciech Mikołajczyk 90' (rzut karny) - Marcin Strzeliński 11'

SEZON 2012/2013

20.10.2012 MKS Korsze – WARMIA Grajewo 4:1

Bramki: Damian Roksela 9', Piotr Trafarski 20', Adam Krajewski 59', Adam Krajewski 90' - Paweł Naliwajko 61'

01.06.2013 WARMIA Grajewo – MKS Korsze 2:1

Bramki: Krzysztof Krukowski (dwie) 72’, 83’ – Jacek Bukowski (rzut karny) 20’

SEZON 2013/2014

14.08.2013 MKS Korsze – WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Damian Roksela 68’ – Marcin Strzeliński 36’

30.11.2013 WARMIA Grajewo – MKS Korsze 0:4

Bramki: Damian Roksela 3’ (rzut karny), Michał Miller 29’, 33’, Krzysztof Piwiszkis 74’

SEZON 2014/2015

11.11.2014 MKS Korsze - WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Piotr Trafarski 68’ - Damian Zubowski 28' (rzut karny), Piotr Chyliński 44'

06.06.2015 WARMIA Grajewo - MKS Korsze 0:2

Bramki: Paweł Tomkiewicz 55', Mariusz Gąsiorowski 81'

Razem 10 meczów - 4 zwycięstwa WARMII, 1 remis, 5 wygranych MKS. Bramki: 12-18 na korzyść MKS.

Po trzech porażkach odniesionych na własnym boisku w obecnym sezonie piłkarze WARMII mają wielką motywację do odniesienia pierwszego zwycięstwa u siebie. Nie będzie łatwo, ale nasi zawodnicy zapowiadają walkę o wygraną. Niestety, w naszym zespole pojawiły się urazy i niepewny jest udział w sobotnim meczu kilku podstawowych zawodników.

Serdecznie zapraszamy na sobotni mecz i prosimy o wsparcie zespołu, niezwykle potrzebne naszym piłkarzom. Kibiców „na emigracji” zapraszam na relację tekstową z meczu, którą przeprowadzimy pod adresem http://kswarmiagrajewo.org w sobotę od godziny 16:00.

Piłkarze Daniela Tuzinowskiego rozegrali swój trzeci mecz ligowy w lidze trampkarzy. Tym razem przeciwnikiem była Olimpia Zambrow, mecz odbył się w Zambrowie i zakończył sie zwycięstwem naszej drużyny 2:1, strzelcem obu bramek byl Krystian Wójcicki.