• 4 komentarzy
  • 6472 wyświetleń

WARMIA - Kętrzyn 5:1

W rozegranym w Dniu Niepodległości meczu kończącym rundę jesienną rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali w Grajewie GRANICĘ Kętrzyn aż 5:1. Grajewianie bardzo chcieli zrehabilitować się za sobotnią wysoką porażkę w Nowym Mieście Lubawskim i trzeba przyznać, że przynajmniej częściowo się to im udało. Choć rywale zajmują ostatnią pozycję w tabeli, to dotąd jednak rzadko przegrywali różnicą tylu bramek. Zdarzyło się to zaledwie dwukrotnie w 16 meczach – 1:5 z FINISHPARKIETEM Nowe Miasto Lubawskie i 0:5 z MKS Ełk a więc z zespołami ze ścisłej czołówki III ligi.

W środę w Grajewie GRANICA grała ambitnie i walecznie stwarzając sobie w meczu kilka doskonałych okazji bramkowych. WARMIA miała ich jednak o wiele więcej i wynik 5:1 jest jak najbardziej zasłużony. Gdyby nasi piłkarze popisali się wyższą skutecznością to spokojnie mogliby zdobyć kilka kolejnych bramek. Nie ma co jednak narzekać. Najważniejsze, że nasz zespół przełamał się po sobotniej klęsce. Na pewno wpływ na grę WARMII miał powrót do składu dwóch ważnych zawodników, których zabrakło w Nowym Mieście Lubawskim – Dzierzgowskiego i Cybulskiego. Obaj byli wyróżniającymi się postaciami tego meczu i wpisali się na listę strzelców. Runda jesienna się skończyła, ale decyzją prowadzącego rozgrywki III ligi Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie w tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. W najbliższą niedzielę 15 listopada WARMIA zagra znów przed własną publicznością a przeciwnikiem naszego zespołu będzie GKS Wikielec. Mecz odbędzie się o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Serdecznie zapraszamy!

Zapis relacji tekstowej z meczu WARMIA – GRANICA:

1' Rozpoczyna GRANICA

1' Ładna akcja naszego zespołu i Dzierzgowski powstrzymany przez bramkarza GRANICY

3' Znów Dzierzgowski - strzał z lewej strony ponad bramką gości

6' Rzut wolny dla WARMII z 18 metrów od bramki - uderzenie Strzelińskiego trafia w mur zawodników GRANICY, drugie uderzenie również

7' Teraz rzut wolny dla GRANICY z narożnika naszego pola karnego

7' Strzał zawodnika z Kętrzyna trafia w mur zawodników WARMII

8' Pierwszy rzut rożny dla grajewian

8' Krótkie rozegranie i po chwili kolejny korner dla WARMII

9' Po dośrodkowaniu zamieszanie w polu karnym GRANICY ale żaden z naszych zawodników nie dał rady skierować piłki do bramki

10' Kolejny rzut rożny dla grajewian - po dośrodkowaniu Mirva strzela głową ale broni Lubowiecki

11' Rzut rożny dla GRANICY - dośrodkowanie i wybija piłkę głową poza pole karne Sypytkowski

11' Groźnie pod naszą bramką - strzelał Traut, ale piłka minęła naszą bramkę

13' Strzelał Swacha - Sock - ponad bramką Gieniusza

14' Bardzo dobry drybling Chylińskiego i zagranie w pole karne, lecz nie doszedł do podania Mirva

17' Świetna akcja Dzierzgowskiego, który ograł obronę GRANICY i wyłożył piłkę Mikuckiemu ale ten strzelił bardzo niecelnie

18' Znów doskonała okazja WARMII - Strzeliński z lewej strony podał w pole karne, Mirva zagrał do Chylińskiego a ten strzelił obok bramki

20' Rzut rożny dla WARMII

21' Po dośrodkowaniu i odbiciu piłki poza pole karne atomowy strzał Mikuckiego obok bramki Lubowieckiego

23' Rzut rożny dla WARMII

24' Po dośrodkowaniu błyskawiczna kontra GRANICY i zawodnicy tego zespołu byli blisko zdobycia gola ale wyjaśnił sytuację w polu karnym Arciszewski

28' Rzut rożny dla WARMII

29' Dośrodkowanie Mirvy i piłka trafia w spojenie słupka

30' Chyliński strzela obok bramki

32' Żółta kartka dla Mikuckiego za faul na zawodniku GRANICY

34' Ładna akcja Strzelińskiego i uderzenie ponad bramką Lubowieckiego

37' GOL dla WARMII! 1:0 Maksym Mirva. Ładna akcja WARMII - zagranie Dzierzgowskiego do Mirvy, który przytomnie umieszcza piłkę w bramce GRANICY. Wreszcie!

39' Świetny sprint Dzierzgowskiego i będąc sam na sam z bramkarzem strzela w boczną siatkę!

43' Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego za faul na zawodniku GRANICY

44' Świetna interwencja Gieniusza ratuje nasz zespół przed utratą gola!

44' Rzut rożny dla GRANICY - po dośrodkowaniu i główce Strzelińskiego będzie kolejny korner dla gości

45' Po dośrodkowaniu Swacha - Sock strzela z bliska ale Strzeliński wybija piłkę z linii bramkowej!

45' Koniec pierwszej połowy. Zasłużone prowadzenie naszego zespołu, choć w końcówce goście mieli znakomitą okazję do zdobycia gola.

46' Drugą połowę zaczyna WARMIA

46' Strzał Dzierzgowskiego ponad poprzeczką bramki gości

47' Rzut wolny dla GRANICY z okolicy narożnika boiska

48' Dośrodkowanie i po chwilę na aut boczny wybija Cybulski

48' Bardzo grząskie boisko przeszkadza dziś w grze obu zespołom

49' Mikucki dośrodkowuje a Dzierzgowski próbuje strzelać z woleja ale źle trafił w piłkę

51' Po kapitalnym dryblingu Cybulskiego mamy rzut rożny

51' Dośrodkowanie Sypytkowskiego i strzał głową Mirvy tuż nad poprzeczką

52' Kolejny rzut rożny dla WARMII

53' Po dośrodkowaniu i zagraniu Strzelińskiego zagranie ręką w polu karnym zawodnika GRANICY ale sędzia pozostał niewzruszony

55' Żółta kartka dla Wołowika za faul na Mikuckim

59' Rzut wolny dla WARMII z 18 metrów od bramki

60' Przekombinowali nasi piłkarze ten rzut wolny i Sypytkowski stracił piłkę

62' Rzut rożny dla gości

62' Po dośrodkowaniu szybko odzyskujemy piłkę

63' GOL dla WARMII! 2:0 Łukasz Domurat. Dzierzgowski wywalczył piłkę z prawej strony i po zamieszaniu w polu karnym Domurat z bliska trafia do siatki. Prowadzimy 2:0!

65' Kapitalna okazja WARMII - Chyliński podał wzdłuż bramki a po chwili będąc w doskonałej sytuacji Strzeliński stracił piłkę

67' Podwójna zmiana w GRANICY - wchodzą na boisko Wojnowski i Ostrowski a zmieniają Wentę Wierzbowskiego

69' Znów kapitalna okazja WARMII i ponownie zmarnowana... Brakuje dziś skuteczności Strzelińskiemu

71' Rzut rożny dla WARMII po akcji Dzierzgowskiego

72' Akcja gości w której Sypytkowski... fauluje Mikuckiego

73' GOL dla WARMII. 3:0 Mateusz Cybulski. Świetna akcja WARMII - Dzierzgowski zagrał z lewej strony do Mirvy, ten głową podał do Cybulskiego, który z najbliższej odległości trafia do siatki

74' Znów okazja Strzelińskiego - tym razem strzał naszego zawodnika broni Lubowiecki

78' Zmiany w obu zespołach - w GRANICY za Jurczaka wszedł Szymański a w WARMII za Mirvę Zarzecki

80' GOL dla WARMII! 4:0 Piotr Chyliński. Świetna akcja Dziezrgowskiego, który tak wyłożył piłkę Chylińskiemu że nie pozostało mu nic innego tylko trafić do siatki!

83' Rzut karny dla WARMII! Sypytkowski sfaulowany polu karnym przez Wołowika

83' Żółta kartka dla Wojnowskiego

84' GOL dla WARMII. 5:0 Tomasz Dzierzgowski. Pewny, mocny strzał Dzierzgowskiego i prowadzimy 5:0.

85' Zmiana w GRANICY. Za Swachę - Socka wszedł na boisko Zdankowski

85' Rzut rożny dla gości - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

85' Zmiana w WARMII - za Mikuckiego wszedł Adam Lekenta

86' GOL dla GRANICY. 5:1 Mikołaj Rałowiec. Akcja gości lewą stroną boiska - płaskie dośrodkowanie i Mikołaj Rałowiec z bliska strzela honorową bramkę dla ambitnie walczącej GRANICY

90' Goście mieli znakomitą okazję - strzelec bramki Rałowiec był sam na sam z Gieniuszem, ale nasz bramkarz pewnie broni!

90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Rzut rożny dla gości. Po dośrodkowaniu troszkę zamieszania, lecz odzyskujemy piłkę

90' + 2' Żółta kartka dla Mikołaja Rałowca

90' + 3' Żółta kartka dla Ostrowskiego

90' + 3' Koniec meczu. Pewne, wysokie zwycięstwo WARMII nad GRANICĄ Kętrzyn.

11.11.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - GRANICA Kętrzyn 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Maksym Mirva 37', 2:0 Łukasz Domurat 63', 3:0 Mateusz Cybulski 73', 4:0 Piotr Chyliński 80', 5:0 Tomasz Dzierzgowski 80' (rzut karny), 5:1 Mikołaj Rałowiec 86'

WARMIA 1.Gieniusz - 4.Mikucki (85' 15.Lekenta), 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 16.Sypytkowski - 10.Chyliński, 20.Matysiewicz, 8.Mirva (78' 6.Zarzecki), 19.Cybulski, 9.Strzeliński - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 6.Zarzecki, 15.Lekenta

GRANICA: 1.Lubowiecki - 10.Jurczak (78' 2.Szymański), 14.Gan, 9.Traut (Kpt), 18.Wołowik - 11.Swacha - Sock (85' 3.Zdankowski), 20.K.Rałowiec, 17.Wierzbowski (67' 4.Ostrowski), 16.Wenta (67' 8.Wojnowski), 7.M.Rałowiec - 15.Awtuch

REZERWA: 12.Papliński -  8.Wojnowski, 3.Zdankowski, 2.Szymański, 4.Ostrowski, 5.Kuraj

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)

Żółte kartki: Mikucki, Arciszewski (WARMIA), Wołowik, Wojnowski, M.Rałowiec, Ostrowski (GRANICA)