V Konkurs Pieśni Patriotycznej

aktualizacja: 2019-11-12 20:49:51     nr wiadomości: 40695     przeczytano: 2887     Ilość komentarzy komentarze: 0

„SZLAKIEM NIEPODLEGŁEJ”
Pod takim hasłem odbył się V Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie  z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie wzięła udział młodzież oraz dzieci z Suwałk, Zambrowa, Prostek, Grabowa, Niedźwiadnej, Niećkowa, Szczuczyna w trzech grupach wiekowych. Występy oceniała komisja w składzie: Janusz Marcinkiewicz Kierownik MDKiS w Szczuczynie, Marianna Ostrowska emerytowany nauczyciel muzyki i Barbara Paszkowska emerytowany główny instruktor BCK w Szczuczynie.


W kategorii szkół ponadpodstawowych komisja przyznała pierwsze miejsce Jakubowi Walendykiewicz reprezentującemu Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom” z Suwałk; drugie Oliwi Moczydłowskiej reprezentującej I LO w Zambrowie.
W kategorii szkół podstawowych klasy VII-VIII komisja przyznała:
I miejsce Natalii Kozikowskiej z BCK w Szczuczynie i Oliwi Kaliszewskiej ze SP w Szczuczynie; 
II miejsce Klaudii Borys ze SP w Niedźwiadnej; 
III miejsce Nikoli Kondratowicz ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” i Mai Kałęka reprezentującą SP nr 6 im Aleksandry Kujałowicz z Suwałk.

Wyróżnienie przyznano Natalii Nagel z SP w Szczuczynie.
W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI przyznano:
I miejsce Sebastianowi Walento ze SP nr 6 im Aleksandry Kujałowicz z  Suwałk; 
II miejsce Marii Rydzewskiej, Aleksandrze Piotrowicz i Roksanie Laszczkowskiej reprezentującym BCK w Szczuczynie;
III miejsce Kindze Wróblewskiej i Błażejowi Cimochowskiemu z GOKiS w Wąsoszu, Beacie Berć z SP w Niedźwiadnej i Julii Kruszyńskiej z BCK w Szczuczynie.

Ponadto komisja wyróżniła Kingę Owsiano i Zuzannę Gnys Z BCK w Szczuczynie.
Uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy uczestnictwa a zwycięzcy statuetki ufundowane przez BCK, które wręczyli Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, Dyrektor BCK w Szczuczynie Janusz Siemion i Kierownik MDKiS w Szczuczynie Janusz Marcinkiewicz. Konkurs prowadził starszy instruktor BCK Andrzej Szabelski.
Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski, Andrzej Kosmowski

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.