Uważaj na "wnuczka"

aktualizacja: 2019-03-12 10:37:32     nr wiadomości: 38660     przeczytano: 2123     Ilość komentarzy komentarze: 0

Do Komendy Powiatowej Policji w Ełku zgłosił się samotnie zamieszkujący na wsi, starszy mężczyzna, który powiadomił o kradzieży pieniędzy dokonanych przez tzw. domokrążców. Do drzwi mężczyzny zapukała kobieta obcej narodowości i zaoferowała mu do sprzedaży koc. Kiedy spotkała się ze stanowczą odmową kupna, weszła do środka pod pretekstem napicia się wody, zostawiając jednocześnie uchylone drzwi. Wówczas do mieszkania, niepostrzeżenie weszła druga osoba i ukradła znaczną kwotę pieniędzy.

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując nieuwagę i łatwowierność ludzi okradają ich. Nie dajmy się oszukać i nie dokonujmy żadnych transakcji z przypadkowymi  osobami, które oferują do sprzedaży dywany, koce, narzuty itp.  Najbezpieczniej będzie w ogóle nie wpuszczać ich do środka.

Do Komendy Powiatowej Policji w Ełku zgłosił się samotnie mieszkający na wsi, starszy mężczyzna, który powiadomił o kradzieży pieniędzy dokonanych przez tzw.”domokrążców”. Jak ustalili policjanci, do drzwi mężczyzny zapukała kobieta obcej narodowości i zaoferowała mu do sprzedaży koc. A kiedy spotkała się z stanowczą odmową kupna, weszła do środka pod pretekstem napicia się wody, zostawiając jednocześnie uchylone drzwi. Wówczas do mieszkania, niepostrzeżenie weszła druga osoba i ukradła znaczną kwotę pieniędzy.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o zwracanie uwagi na poruszające się po osiedlu czy wsi osoby (również te obecnej narodowości), osoby dłużej przesiadujące w samochodach na obcych numerach rejestracyjnych lub bez tablic rejestracyjnych. Takie incydenty i związane z tym obawy należy zgłaszać Policji. Mundurowi sprawdzą zgłoszenie i zweryfikują czy wskazani to domokrążcy mogący wykonywać handel obwoźny, czy też osoby mające złe zamiary i chcące kogoś oszukać lub coś ukraść. - informuje KPP Ełk


_________

11 marca Komenda Miejska Policji w Łomży otrzymała sygnał , iż próbowano osukać 90-letniej kobietę.

Staruszka otrzymała telefon, że syn miał wypadek, następnie osoby próbując wyłudzić pieniądze podawały się za policjantów. Na szczęście kobieta nie dała się nabrać.

 

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.