Teatr Kamishibai

aktualizacja: 2020-01-18 18:12:52     nr wiadomości: 41287     przeczytano: 4503     Ilość komentarzy komentarze: 0

Teatr Kamishibai w Muzeum Mleka

W pierwszą sobotę ferii zimowych Marta Andrzejczyk - Lubieniecka poprowadziła dla dzieci warsztaty oraz spektakl teatralny „W świecie Kamishibai” w Muzeum Mleka.

Zgromadzeni uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, każde dziecko miało za zadanie namalowania ilustracji do wcześniej przypisanej roli spektaklu. Podczas prezentacji przygotowanej dla rodziców, zobaczyliśmy i usłyszeliśmy dwa wiersze „Mleko”, oraz „Czarna krowa”. Tradycyjnie dzieci odwiedziła nasza Krówka Matylda. Wszyscy uczestnicy wyszli z Muzeum Mleka, zadowoleni, w dobrych nastrojach oraz uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia organizowane nie tylko podczas ferii zimowych.

Czym jest Kamishibai? Nazwa brzmi dla nas bardzo egzotycznie. Wywodzi się z ona z Japonii od słów: KAMI – papier i SHIBAI – teatr, czyli Papierowy Teatr. Jest to technika opowiadania, czytania, która wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai). To właśnie w niej przedstawia się kolejne fragmenty historii, bajki lub opowiadania.

fot.CTM-MM

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.