wtorek, 19 marca 2024

TUR - Warmia Grajewo 0:7

W Wielką Sobotę piłkarze WARMII Grajewo znokautowali na wyjeździe TURA Bielsk Podlaski. Nasz zespół rozgromił niedawnego trzecioligowca aż 7:0! Pierwsze pół godziny meczu nie wskazywało na to, że grajewianie odniosą tak efektowne zwycięstwo. Gospodarze, którzy w poprzednim meczu ulegli w Śniadowie ostatniemu w tabeli KS wyraźnie chcieli zmazać plamę. TUR atakował, ale tak naprawdę nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. WARMIA po pół godzinie gry pokazała na co ją stać. Po silnym strzale Sypytkowskiego, który obronił Pliszuk w 33 minucie niedługo później Dawid Kondratowicz rozwiązał worek z bramkami. Nasz zespół był w tym dniu wyjątkowo skuteczny i niczym wytrawny bokser raz po raz wyprowadzał skuteczne ciosy. Do przerwy zdobyliśmy jeszcze dwa gole – oba po skutecznie wykonanych rzutach rożnych i „główkach”. Najpierw Sypytkowskiego a później Domurata. W drugiej połowie na boisku zdecydowanie panował lider IV ligi. Hat trickiem popisał się Tomasz Dzierzgowski, który w ciągu 17 minut zdobył trzy gole. Wynik na 7:0 ustalił Paweł Drażba.

Skrót z meczu:

20.04.2019 Bielsk Podlaski, Stadion MOSiR

TUR Bielsk Podlaski - WARMIA Grajewo 0:7 (0:3)

Bramki: 0:1 Dawid Kondratowicz 35', 0:2 Paweł Sypytkowski 43', 0:3 Łukasz Domurat 45', 0:4 Tomasz Dzierzgowski 59', 0:5 Tomasz Dzierzgowski 66', 0:6 Tomasz Dzierzgowski 76', 0:7 Paweł Drażba 86'

TUR: 1.Plisiuk - 4.Falkowski (68' 2.Szklarz), 5.Kosiński, 8.Niemczynowicz (65' 9.Pęza), 10. Łochnicki, 11.Sypułkowski (81' 6.Fiedorowicz), 13.Lewczuk (Kpt), 17.Kulikowski , 18.Popiołek (54' 16.Walczuk), 19. R.Kulikowski, 20.Daniłowski (54' 7.Zawadzki)

REZERWA: 12.Jaźwiński - 2.Szklarz, 6.Fiedorowicz, 7.Zawadzki, 9.Pęza, 16.Walczuk

WARMIA: 12.Sobolewski - 5.Randzio (Kpt) 18.Edison, 3.Domurat, 6.Stankiewicz (77' 2.Krupa) - 4.Mikucki, 19.Cybulski (65' 17.Arciszewski), 15.Zarzecki (46' 10.Kozikowski), 16.Sypytkowski (63' 20.Drażba), 11.Kondratowicz (73' 13.Wójcicki), 7.Dzierzgowski

REZERWA: 1.Święciński - 14.Koszczuk, 10.Kozikowski, 20.Drażba, 17.Arciszewski, 2.Krupa, 13.Wójcicki

Sędzia: Mariusz Chrzanowski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Daniłowski (TUR), Zarzecki (WARMIA)

Po 21 rozegranych meczach WARMIA prowadzi w tabeli z dorobkiem 53 punktów wyprzedzając KS Wasilków, który ma tyle samo punktów, ale przegrał bezpośredni mecz z naszym zespołem.

(tabela: 90minut.pl)

A już w sobotę 27 kwietnia o godzinie 16:00 WARMIA podejmie w Grajewie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego SPARTĘ Augustów. Serdecznie zapraszamy na ten mecz!

WARMIA – ŁKS 1926 Łomża w półfinale Pucharu Polski!

W piątek 19 kwietnia w Białymstoku odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego. 8 maja o godzinie 17:00 w Grajewie WARMIA zmierzy się z ŁKS 1926 Łomża. Zwycięzca tego meczu zagra w finale wojewódzkiej edycji Pucharu Polski, który odbędzie się 29 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku – obiekcie na którym rozgrywa swoje mecze w Ekstraklasie JAGIELLONIA Białystok.