Szczepienia przeciwko grypie

aktualizacja: 2019-08-21 10:27:46     nr wiadomości: 39968     przeczytano: 2787     Ilość komentarzy komentarze: 0

Po raz kolejny trwa procedura wyłonienia podmiotu leczniczego, który będzie realizował program zdrowotny w zakresie szczepień ochronnych przeciwko grypie grajewskich seniorów (osoby powyżej 65 roku życia). 

Burmistrz Miasta Grajewo ogłosił konkurs ofert i zaprasza podmioty wykonujące działalność leczniczą do składania ofert na realizację zadania. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta Grajewo, pok. nr 21 do 9 września br., do godz. 15.00. Ich otwarcie nastąpi dzień później.

Środki na realizację programu (13 tys. zł) zostały zabezpieczone w budżecie miasta Grajewo. Bezpłatnymi szczepieniami planuje się objąć około 250 mieszkańców. O przyjęciu chętnych będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Szczepienia będą wykonywane od dnia podpisania umowy do 15 grudnia br. 

Z roku na rok coraz więcej samorządów angażuje się w działania z zakresu profilaktyki grypy. Zdaniem specjalistów, jedyną i skuteczną metodą walki z chorobą są szczepienia ochronne. Co roku Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy wyróżnia najaktywniejsze samorządy, które z największym zaangażowaniem i uwzględniając najnowsze osiągnięcia medycyny realizują projekty zdrowotne w tym zakresie. W ubiegłym roku Miasto Grajewo otrzymało tytuł "Nowego Lidera w zakresie profilaktyki grypy". Wręczenie nagród odbyło się podczas X Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum 2018.


e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.