Strażackie interwencje

aktualizacja: 2021-01-19 11:20:31     nr wiadomości: 44598     przeczytano: 1947     Ilość komentarzy komentarze: 0

Strażacy z regionu mają ręce pełne roboty. W związku z okresem grzewczym jednostki ratowniczo - gaśnicze wyjeżdżają do pożarów sadzy w przewodach kominowych. W ostatnim czasie strażacy interweniowali w m. Łempice gm. Wąsosz, w Rajgrodzie przy ulicy 1 Maja, Danówku, czy też w budynku mieszkalnym przy ul. Pogodnej w Grajewie.

Pożary kominowe mogą spowodować pęknięcie komina i przeniesienie się ognia do wnętrza pomieszczenia lub ulatnianie się niewidocznego, bezwonnego tlenku węgla (nie bez powodu określanego jako cichy zabójca). Wylatujące w czasie takiego pożaru iskry i płaty palącej się sadzy mogą  też być przyczyną pożarów sąsiednich obiektów i materiałów. Właściciele budynków mieszkalnych powinni zadbać, we własnym zakresie lub wynajmując fachowców, o systematyczne czyszczenie przewodów dymowych, by zapobiec tego typu zdarzeniom.

W ostatnich dniach w województwie podlaskim doszło do kilku pożarów. 

  • 18.01. około godz. 3.00 w Supraślu w pożarze domu zginęła 86-letnia kobieta.
  • W pożarze budynku gospodarczego, do którego doszło 18.01. w Wierzbowie k. Łomży zginęło ponad 100 krów.
  • 17.01. w augustowskim Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowym doszło do największego zdarzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W akcji ratowniczo - gaśniczej wzięło udział ponad 30 jednostek z powiatu augustowskiego i okolicznych: sokólskiego, sejneńskiego, suwalskiego i grajewskiego.
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.