piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 16042 wyświetleń

"Społem" od 100 lat!

 

W sali Miejskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji 100 – lecia Społem w Grajewie. Na galę 29 listopada 2013 r. przybyli obecni pracownicy oraz Ci związani ze Społem i jej różnymi działalnościami w latach minionych. Wśród gości znaleźli się też przedstawiciele samorządu, kontrahenci, producenci, dostawcy towarów i usług, przyjaciele.
 
Członkowie Rady Nadzorczej i Zarząd Społem mieli okazję podziękować wszystkim za lata współdziałania, w różnych, często niełatwych warunkach. Przypomniano fakty z historii, działalność i przeobrażenia jakie przechodziła Społem na przestrzeni stu lat. Wyróżniono również długoletnich pracowników, również emerytów. Gratulowano kierownictwu wytrwałości, trafności decyzji i prowadzenia działalności przez trudne chwile do ponownej świetności.

Obchody uświetniły występy artystów na scenie. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe pamiątki, wśród których znalazła się specjalnie wydana książka, autorstwa Tomasza Dudzińskiego i Barbary Sulewskiej "100 lat "Społem" w Grajewie (1913-2013)".

 

Galeria zdjęć - fot. e-Grajewo.pl



30.11.1913 r. zarejestrowano Robotniczą Spółdzielnię Spożywców "Przyszłość" z odpowiedzialnością udziałami w Grajewie. Powstała ona z inicjatywy dwóch miejscowych księży jako alternatywa na wszechobecny handel prowadzony przez Żydów. Potwierdzenie tego faktu znajduje się w Archiwum Państwowym w Białymstoku w wykazie dokumentów Kancelarii Gubernatora Łomżyńskiego – sygn. 1216, k.53-54 w wykazie stowarzyszeń działających na terenie powiatu szczuczyńskiego ze stycznia 1914 r.

W Rejestrze Spółdzielni Sądu Okręgowego w Łomży z dnia 12.06.1926 r. pod nr 67 znajduje się informacja o zmianie nazwy na Spółdzielnia Spożywców "Społem" w Grajewie z zarejestrowanym zarządem w składzie: Gałęzki Zygmunt, Białkowski Jan, Nowacki Stanisław, Bisowacki Józef. Działalność Spółdzielni w okresie przedwojennym nie wyglądała najlepiej. Uchwałami Walnych Zebrań z 1934r. przystąpiono do jej likwidacji. Trwała ona do 16.05.1938r., kiedy to postanowieniem Sądu Okręgowego w Łomży pod Nr 67/VI wykreślono Spółdzielnię Spożywców "Społem" w Grajewie z rejestru.

12.09.1946 r. odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Spożywców "Kolejarz" w Grajewie. Rejestracja Spółdzielni, która swoją siedzibę miała w Grajewie przy ul. Szczuczyńskiej 2 nastąpiło 6.12.1946r .w Sądzie Okręgowym w Ełku. W skład jej Zarządu weszli – Szypulski Stanisław, Lewkiewicz Jan , Świderski Czesław.

14.02.1949 r. w Rejestrze Spółdzielni Sądu Okręgowego w Ełku wpisano zmianę nazwy Spółdzielni na Grajewska Spółdzielnia Spożywców z odpowiedzialnością udziałami w Grajewie z siedzibą w Grajewie przy ul. Kirszbauma 6. W składzie Zarządu znaleźli się – Zieliński Tadeusz - Prezes, Malec Franciszek, Wąsowski Józef. Od 10.09.1949 r. zmienili się członkowie Zarządu na Piotrowskiego Ludwika i Łazarskiego Mariana. Od 1.07.1950r. Głównym Księgowym został Miłkowski Antoni.

Dopiero w 1956r. następuje zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu i zostaje nim Pan Lis Kazimierz, od 1959 r. – Czop Marian i ponownie zarejestrowany 30.12.1959 r. Prezes Zieliński Tadeusz piastujący tę funkcję do 1965 r.

Od 6.08.1965r. do 1977 r. Prezesem Spółdzielni zostaje Pan Kunda Konrad. W tym okresie powstają struktury wojewódzkie i Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Grajewie 11.11.1968 r. zostaje wykreślona z rejestru Spółdzielni i wcielona do "Społem" Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców w Białymstoku, Oddział w Grajewie.

Kolejną zmianę przeszła Spółdzielnia w 1977 r. w wyniku zmiany podziału Polski na nowe województwa i stała się oddziałem "Społem" Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców w Łomży. W 1977 r. Prezesem "Społem" Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców w Łomży, Oddziału w Grajewie został Pan Pieńczykowski Jarosław.

Od 14.01.1983r. po kolejnym przekształceniu "Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Grajewie zaczęła funkcjonować jako samodzielna firma. Jej Prezesem został Pan Pieńczykowski Jarosław, który swoją funkcję pełnił do 1985 r. W latach 1985 do 1990 Prezesem Spółdzielni był Pan Luto Bronisław. Od 1.04.1990 r. do 31.12.1994 r. funkcję Prezesa piastował Pan Kupiec Edward.

Od 01.01.1995r. na stanowisko Prezesa Zarządu powołano Panią Sulewską Barbarę, która pełni tę funkcję do chwili obecnej.

Członkowie "Społem”"PSS w Grajewie w 2012 r. podjęli decyzję o podjęciu procesu gospodarczego przekształcenia Spółdzielni w Spółkę. 13.11.2012 r. "Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Grajewie utworzyła spółkę pod firmą SPOŁEM PSS w Grajewie Sp. z o.o., której jest jedynym udziałowcem. Uchwałami Zebrań Przedstawicieli z dn. 8.11.2012r. i 18.12.2012r. podjęto decyzję o postawieniu z dniem 1.01.2013r. "Społem" PSS w Grajewie w stan likwidacji. Na Likwidatora Spółdzielni powołano Panią Sulewską Barbarę.

Z dniem 1.02.2013r. Spółdzielnia w likwidacji w rozumieniu art. 55¹ i art. 55² k.c. wniosła aport do Spółki w postaci całego przedsiębiorstwa Spółdzielni w likwidacji. Spółka SPOŁEM PSS w Grajewie Sp. z o.o. (KRS 0000441735, NIP 719-156-59-16, REGON 200746800) kontynuuje dotychczasową działalność Spółdzielni. Prezesem Zarządu Spółki została Pani Sulewska Barbara.


"Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Grajewie zostało wniesione aportem do SPOŁEM PSS w Grajewie Sp. z o.o. Spółka kontynuuje dotychczasową działalność handlową Spółdzielni, prowadząc sprzedaż detaliczną artykułów spożywczych i przemysłowych codziennego użytku w 8 placówkach handlowych w Grajewie i 1 w Szczuczynie.

W ofercie SPOŁEM znajduje się bogaty wybór wędlin, nabiału, pieczywa, alkoholi oraz wiele artykułów spożywczych i chemii gospodarczej niezbędnych w codziennym życiu. Duży nacisk położony jest na świeżość sprzedawanych produktów, ich wysoką jakość oraz zaspokojenie potrzeb i przyzwyczajeń zakupowych klientów. Dlatego też oferta grajewskiej SPOŁEM zawiera wiele markowych produktów polskich producentów.

Wszystkie placówki handlowe SPOŁEM w Grajewie wyposażone są w nowoczesny sprzęt komputerowy i urządzenia pozwalające na sprawne, zintegrowane zarządzanie oraz szybki przepływ informacji o towarach, przyjmowanie płatności kartą płatniczą oraz prowadzenie sprzedaży doładowań telefonicznych.

Wysoki standard techniczny pozwolił na wdrożenie wraz z firmą TOTU z Poznania systemu dwugodzinnych dostaw dla zamówień przez Internet. Zaproponowane rozwiązanie pozwala usprawnić dokonywanie przez klientów zakupów i tym samym daje im możliwość wygospodarowania cennego czasu na wypoczynek.

Rosnąca stale liczba klientów dokonujących zakupów w placówkach Spółki świadczy o dużym zaufaniu, jakim cieszy się sieć sklepów grajewskiej SPOŁEM.

Od lat SPOŁEM w Grajewie stara się współpracować z lokalnymi producentami, dostawcami towarów, usług czy wykonawcami robót budowlano-montażowych. M.in. remont "Delikatesów" w Grajewie przy u. Piłsudskiego 13, budowę sklepu w Grajewie na Os. Południe 18 czy budowę supermarketu "Wiktor" w Grajewie przy u. Targowej realizowały lokalne firmy, przyczyniając się w ten sposób do zachowania wpływów podatkowych w naszym powiecie, bądź regionie.

SPOŁEM w Grajewie od 2008 roku działa w ramach Partnerskiego Serwisu Detalicznego, z którym współpracuje ponad 60 spółdzielni "Społem" z całego kraju. Dzięki tej współpracy może ona zaproponować swoim klientom markowe towary w atrakcyjnych cenach.

Miło jest poinformować, że SPOŁEM PSS w Grajewie znalazła się w "Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw 2006, 2007 i 2008" w kategorii najwyższy przychód netto ze sprzedaży rankingu Kuriera Podlaskiego oraz uzyskała tytuły "Gazeli Biznesu" 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 i 2012 w rankingu Pulsu Biznesu małych i średnich najdynamiczniej rozwijających się firm, tytuł "Geparda Biznesu" 2007, tytuły "Super Firmy" 2010, 2011 i 2012, "Diamentu miesięcznika Forbes 2012" oraz 7.12.2012r nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo w kategorii "Mecenas Wolontariatu".
(źródło: pssgrajewo.pl)

 

Galeria zdjęć - fot. e-Grajewo.pl

 


czwartek, 28 marca 2024

Kronika policyjna

Komentarze (20)

100 lat - bardzo fajne sklepy ;personel i bardzo dobre zaopatrzenie -tylko ponoć pobory z przed stu lat

Popieram pobory za ciężką pracę mogły by być większe przecież personel nie śpi a solidnie pracuje przyda się im trochę docenienia.

a władza tylko kosze targała wstyd!

prawda,ludziom dajta zarobic

Panie ekspedientki są bardzo , bardzo miłe, uczynne i nad wyraz cierpliwe klientowi. Stałam nie raz w kolejce i obserwowałam. Tam za lada trzeba miec anielską cierpliwośc co do niektórych kupujacych. Również jestem za podwyzka poborów za Ich ciężką pracę. bo tak naprawde dzieki nim utrzymuja sie jeszcze te sklepy. Panie -dziekujemy Wam za codzienność.!!!

przyłączam się Paniom a szczególnie na os. Południe -w Andrzeju byłym należą się solidne premie, obsługa chyba najlepsza ze wszystkich w sieci Gama w Grajewie. Pani Prezes powinna docenić swoich pracowników, ale nie tych biurowych.

gratulacje i podwyżki paniom życzę z całego serca

Również popoieram na 100 lecie -100% podwyżki

Gratulacje -dobrze ,że jeszcze można gdzieś zarobić te parę groszy ,w Grajewie to już chyba cud jak ktoś dostanie pracę

Bardzo mile sa rowniez panie w sklapie Gama na ul Konopskiej , bez wyjatku , wszystkie sa bardzo mile i zawsze sluza pomoca ,pozdrawiam serdecznie

Ale księdza nie było ?

Dziekuje za przygotowaliście tego materiału z gali Społem, bardzo mi się to fajnie ogląda, wróciło wiele pięknych wspomnień z dawnych lat z Grajewa. niestety nie przebtywam obecnie w moim mieście..jestem daleko stąd,ale serdecznie pozdrawiam pracowników i kiedyś na na pweno tu wrócę!

jeszcze im mało na zapleczu się chowają a kolejka stoi w miejscu

Drodzy pracownicy podnieście ceny towarów o 100% w waszych sklepach będą powyżki. Biedronki jak będą obchodziły 100 lecie istnienia to o Społem nikt nie będzie już pamiętał. Jak na tak długie isnienie to dorobek jest mierny skoro Społem ma najlepsze punkty w mieście - w każdym mieście!?

do OBSERWATOR a może chcesz przyjść z pomocą ,zobaczymy jak szybko byś obsługiwał klientów ,komentować każdy potrafi ,a zwłaszcza Ci co nigdzie nie pracują ,nie znają pracy bo opieka utrzymuje darmozjadów.

mile tez sa panie w delikatesach zawsze sluza pomoca tam to trzeba cierpliwosci

do ewcia ja tam pracowałem..........i dużo wiem.......

OBSER nie rozumiem, skoro ci sie nie podoba jakosc obslugi to po jaki czort chodzisz do tych sklepow i marnujesz ich cenny czas? idz sobie do jakiegos osiedlowego, tam nie ma kolejek.
Panie ze wszystkich sklepow GAMA Gratuluje cierpliwosci do takich klientow! czasem jak sie poslucha stojac w kolejce tego marudzenia to az sam czlowiek ma ochote zwrocic uwage takiemu klientowi. Wiem co to znaczy taka praca dlatego dziekujemy za zyczliwosc i powodzenia:)

Ciekawe czy obser ma do czynienia z klientami, petentami, może tylko ogląda seriale w tv. Niektórzy klienci sklepów dopiero przy stoisku zastanawiają się co mają kupić. Jak przychodzę do sklepu to raczej chyba wiem ile mam gotówki, ile czego mam kupić, czy mięsko ma być bardziej czy mniej przerośnięte itp.

OBSER pracowałeś a dlaczego nie pracujesz???? tak lekko było ,chowałeś się na zapleczu i co zwolniłeś się czy cię wyrzucili ..... Pochwal się .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.