Sparta - Warmia 1:0

Swoją pierwszą porażkę w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach podlaskiej IV ligi odniosła drużyna WARMII Grajewo w sobotnim meczu rozegranym w Augustowie. Gospodarze – dobrze spisujący się w tym sezonie zespół SPARTY wygrał 1:0. Była to zarazem dopiero druga porażka grajewian w 2018 roku.

Początek meczu zaczął się dla WARMII obiecująco. Najpierw silny strzał Sypytkowskiego minął bramkę dobrze spisującego się w tym meczu Putry. Bramkarz SPARTY wykazał się w 7 minucie broniąc dobry strzał Stankiewicza. W 10 minucie Mikucki świetnie zagrał do Dzierzgowskiego i powinna paść bramka, ale nasz napastnik o ułamki sekund spóźnił się do podania. Chwilę wcześniej Łukasz Sobolewski ze SPARTY sprawdził umiejętności Łukasza Sobolewskiego z WARMII i nasz bramkarz popisał się udaną interwencją.

W 18 minucie w roli głównej po raz pierwszy w tym meczu wystąpił arbiter spotkania pan Karol Kolenkiewicz z Suwałk. Sędzia dopatrzył się faulu podczas kopnięcia piłki przez Przemka Zarzeckiego, który był… faulowany przez zawodnika gospodarzy. Nasz zawodnik otrzymał żółtą kartkę a po podaniu z rzutu wolnego i błędzie naszej obrony najlepszy zawodnik SPARTY w tym meczu Dawid Dorochowicz strzelił gola – jak się okazało zwycięskiego dla gospodarzy. Trudno pisać, że sędzia wypaczył wynik meczu, trudno pisać, że przeszkodziłby nam wygrać mecz gdybyśmy strzelili pięć bramek po cudownych akcjach – augustowianie grali bardzo dobrze a my na pewno słabiej niż w pierwszych kolejkach tego sezonu. Jednak nie da się przejść obojętnie wobec „wyczynów” pana arbitra, który około 35 minuty meczu dopuścił do kuriozalnej sytuacji. Ciężkiej kontuzji kolana w pobliżu linii bocznej boiska doznał zawodnik SPARTY Paweł Krupiński. Na każdym stadionie świata w takiej sytuacji szybko następuje opuszczenie boiska przez kontuzjowanego zawodnika i gra toczy się dalej. Tymczasem w sobotę w Augustowie przerwa w grze trwała dokładnie 16 minut aż do przyjazdu karetki pogotowia i zabrania zawodnika do szpitala.

Po tej niecodziennej przerwie mecz nie przypominał już tego z pierwszych dziesięciu minut spotkania. Gra była chaotyczna i na boisku nie działo się nic ciekawego aż do przerwy. W drugiej połowie meczu WARMIA próbowała odrobić straty, ale te próby były zbyt ślamazarne i nic z tego nie wyszło. Swój mecz „grał” też pan Kolenkiewicz swoimi decyzjami wzbudzając co najmniej zdziwienie pokazując dziwną żółtą kartkę Edisonowi czy nie reagując na faule w polu karnym na Mirvie i Kondratowiczu. Dobra gra SPARTY, słabsza WARMII i „Kolenkiewicz Show” musiały przynieść to, co przyniosły – czyli porażkę grajewian.

Teraz przed WARMIĄ dwa trudne mecze. A właściwie półtora… Oba odbędą się w Grajewie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Najpierw w środę 12 września o godzinie 17:30 dokończymy przerwany mecz z TUREM Bielsk Podlaski. W sobotę 15 września o godzinie 16:00 podejmiemy silną w tym sezonie SPARTĘ 1951 Szepietowo.  Miejmy nadzieję, że na te spotkania nasz zespół odnajdzie formę z początku sezonu.

Serdecznie zapraszamy Państwa na te mecze i informujemy, że decyzją Zarządu Klubu wstęp na drugą połowę meczu z TUREM Bielsk Podlaski będzie wolny. Nie będzie kontroli biletowej.

Skrót z meczu dostępny jest na kanale klubowym na Youtube. Zachęcamy do subskrybowania!