Sobotni poranek w Muzeum

aktualizacja: 2019-11-27 08:32:30     nr wiadomości: 40839     przeczytano: 3092     Ilość komentarzy komentarze: 0

W sobotę 23 listopada skorzystaliśmy z zaproszenia Muzeum Historycznego w Ełku, dzięki czemu byliśmy współgospodarzami organizowanego przez tę placówkę "Sobotniego poranka w Muzeum".

W ramach imprezy przeprowadziliśmy żywą lekcję historii, podczas której liczna publiczność w różnym wieku miała możliwość m.in.: wysłuchania krótkiego referatu o kawalerii II RP na przykładzie 9 Pułku Strzelców Konnych; zapoznania się z umundurowaniem, w tym wyjściowym oraz oporządzeniem i uzbrojeniem kawalerzysty z okresu II RP i walk kampanii wrześniowej 1939 r.; posłuchać na czym polega rekonstrukcja historyczna i dlaczego jest przez nas prezentowana.

Największą frajdę najmłodszym sprawiła jednak możliwość udziału w miniszkoleniu rekruckim, po którym każdy z uczestników otrzymał stosowne zaświadczenie. Spotkanie było dla nas przede wszystkim okazją do zapoznania kolejnej grupy odbiorców z barwą i tradycją 9 PSK, przypomnienia bohaterów z przeszłości oraz oczywiście promocją naszej działalności i Miasta Grajewo. Szczególnie miłym momentem było dla nas spotkanie z synem byłego żołnierza 9 PSK, który przekazał nam kopie dwóch zdjęć z okresu służby Jego ojca – Edwarda Sokołowskiego – w szeregach tego oddziału.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ten gest. Dziękujemy także Muzeum Historycznemu w Ełku i jego pracownikom za zaproszenie i ciepłe przyjęcie, a wszystkim uczestnikom spotkania za aktywny w nim udział. Do zobaczenia przy następnej okazji.

GRH 9 PSK

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.